Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a környezet...

Miért van az, hogy a környezetemben mindenkinek az ölébe hullik minden?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Megmondom őszintén, panaszkodni jöttem és kikérni mások véleményét. 22 éves vagyok, a párommal lakunk egy kis albérletben. Mindketten rengeteget dolgozunk, mellette levelezőn egyetemre járunk. A páromnak 2 állása is van, annyit dolgozunk, hogy néha már egymásra sincs időnk. Mindezt azért, hogy egyszer saját kis családi házunk legyen, de annyira drágák jelenleg, hogy, fogalmam sincs hogy, mikor tudunk venni. Eközben olyan csalódott vagyok, amikor látom, hogy a volt gimis osztálytársaimnak és a velem körű ismerőseimnek minden az ölébe hullik 0 energiabefektetéssel. Az egyiknek lakást vettek Pesten, egyetemre jár és nem dolgozik. A másik összeszedett valami milliomos gyereket az egyetemen akitől autót kapott és most építkeznek Pest mellett természetesen a szülők pénzéből, de dolgozni egyik sem dolgozik. A harmadik ismerős (bár ő már 26) most kapott a szüleitől egy házat és mellette bevették a családi vállalkozásba. Egy másik gimis csajszi idén végez, dolgozni még 1 napot nem dolgozott a kötelező gyakorlaton kívül de már mondta nekem, hogy az egyetem után néhány évet utazgatni fog, hogy éljen és csak utána kezd dolgozni.

Esküszöm nem írigységből mondom, nem cserélnék egyikkel sem. Boldogok vagyunk a vőlegényemmel, jövőre lesz a lagzi azután szeretnénk gyerekeket. Szeretem az életemet, a munkámat is csak annyira igazságtalannak érzem, hogy mi ennyit dolgozunk és olyan nehezen haladunk 1-ről a 2-re míg másoknak minden az ölébe hullik. Az esküvőre is olyan nehezen gyűjtögetünk.

Nektek mi a véleményetek erről?



2023. aug. 13. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkinek más problémája van. Nekem pl a te fogalmaid serint minden az ölembe hullott, mert tamogattak a szüleim, de ezért is tennem kellett, nem csak úgy. Viszont kapcsolatom meg nincs, még alakulóban sem már 3 éve, pedig egyidősek vagyunk.

Én pl szívesen cserélnék veled :D

2023. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
#1 Jó hamar megunnád, ha cserélnél vele.
2023. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén, 22 évesen, ugye jövőre lesz(tek)el 23, minek esküvő? Túl fiatalok vagytok, még saját lakásotok sincs. Erre szeretnétek esküvőt? Ráér az még. Nem a papír a meghatározó. Most mi a fontosabb? Az esküvő, vagy a saját lakás? Az esküvőre szánt összeg mehetne a saját lakás alapba.


Szülők miért nem segítenek titeket anyagilag?

2023. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szüleink nem tudnak segíteni. Nagyon rossz környékről jövök. Nagyon nehezen törtem ki onnan az egyetemmel és a jelenlegi munkámmal. Rengeteget tanultam és nylevvizsgáztam, hogy felvegyenek erre az egyetemre és munkahelyre. Az ő szülei hasonlóan rossz körülmények között élnek. Ő is úgymond kitört onnan, de a többi testvérének már nem sikerült. Ők maradtak ott.
2023. aug. 13. 13:24
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Oké, de akkor miért másokhoz hasonlítgatod magad? Ha egyik ismerősöd se ilyen nehéz háttérből jött, akkor mirefel a hasonlítgatás? Csakhogy még mélyebbre süllyedj? Miért nem a hozzád hasonló kategóriájú emberekkel hasonlítod magad össze?
2023. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Csaladi haz helyett elso korben legyen egy kisebb lakas a cel. Az elerhetobb.

Eskuvo es gyerekek helyett vegezzetek el az egyetemet, keressetek jobban fozeto allast es a sajat lakasba toljatok mindent penzt.

Ha hitellel, akkor azzal, semmi gond, az onerore is boven eleg gyujteni.


De egyszerre ennyi cel, ami csak viszi a penzt, hulyeseg.


Nyilvan ha az egyetem mar nem lesz es ket munkahely se kell, akkor pozitivabban fogod latni az eletet. De ilyen sok dolog es stressz mellett szinte azonnal gyereket vallalni, felelotlenseg.

Eljetek is egy kicsit, az idobol nem fogtok kifutni, fiatalok vagytok meg!

2023. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Kis lakást vegyetek és utána lehet araszolni.
2023. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem, miért kell egy már együtt élő, törekvő fiatal párt a házasságról lebeszélni? Meddig éljenek együtt, 15 évig? Oké, gyerek az majd csak akkor, ha már minden megvan hozzá. De ha úgyis együtt élnek, komolyan gondolják, megvannak a közös célok, miért ne házasodjanak össze? Mostanában úgy beszélnek a házasságról, mintha az főbenjáró bűn lenne.
2023. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%
Ne irigykedj másokra, boldogabb leszel.
2023. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem magaval az eskuvovel van a baj, hanem azzal, ha mar erre is penzt kell gyujteni, akkor gondolom nagy lagzit akarnak.


Az meg szerintem most nem prioritas, ha 2 munkahely kell a megelheteshez es lakas is a cel lenne.


Hazasodni lehet 2 tanuval is, ingyen is van, vagy max 10-20 ezer, de ha valaki meg nagy eskuvot akar, akkor ez nyilvan elegge csalodas lehet. Igy szerintem okosabb volna kesobbre tolni, amikor mar belefer.

2023. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!