Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy mamahotelessel nem akarnak párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy valakinek párkapcsolata legyen saját lakás vagy albérlet kell.


A mamahoteles hamarabb eljut ehhez, mint, aki beköltözik lakótárshoz, ami ugyanolyan, mintha mamahoteles lenne.

Akinek lakótársa van, azzal se akar senki ismerkedni.


2023. aug. 14. 07:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
63%
Öszintén szólva, ha a szomszéd szobában ott az anyuka, akkor nem sok kedvem lenne semmiféle intimebb témára, söt akkor sem, ha egy random lakótárs hallja, amit éppen csinálunk.
2023. aug. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
59%
Nem akarom hogy barki rank nyisson
2023. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

#1


Ezt mondom én is, hiába költözik el otthonról, ha nem önálló lakása van, oda se akar menni senki, ami érthető.


Egyedül albérletet fizetni pedig luxus már.

Saját meg max akkor lesz, ha örökölsz.


Így még mindig érdemesebb otthon maradni és félretenni, így talán 40 évesen már lehet annyi pénzed, hogy legyen párkapcsolatod:D

2023. aug. 14. 07:48
 4/41 anonim ***** válasza:
41%
Ha valaki 40 éves koráig mamahoteles volt, akkor azzal senki nem fog kapcsolatot akarni, mert elég életképtelen.
2023. aug. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
48%

A párkapcsolathoz nem pénz kell, hanem értelmes, önálló, felnött ember.

Aki 40 éves koráig anyukával lakik, az egyik sem.

A legtöbb ember képes 25-30 évesen legkésöbb önálló albérletbe költözni, ahol nem zavar senki, ha ott van valaki

2023. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
52%

25 alatt senkit nem zavar, ha egy pasi a szüleivel él. 25 felett viszont már nyilván megváltoznak az életcélok és az igények. Ha én 27 évesen tudok egyedül élni, akkor hadd várjam el a pasitól is.


Amúgy ez a saját ingatlan téma csak itt Magyarországon annyira erőltetett, nyugatabbra az emberek nagy része bérleményben él, szerintem ezzel nincs is semmi gond, még mindig jobb, mint 30 évesen anyukával élni. Meg nem azért, de amelyik férfinak gondot jelent 30 évesen egy albit kifizetni, azzal amúgy sem terveznék hosszútávon. Nem fogok majd gyerek mellett filléres életet élni.

2023. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

#6


Persze, csak nyugaton 1200 euró a minimálbér, minimál nyugdíj.


Itthon csak azok tudnak egyedül lakni, akik kiemelten jól keresnek, vagy a szüleik vettek nekik lakást.


Aki pedig nem egyedül él, az nem tud ismerkedni sem.

Szerintem nem is érdemes.

2023. aug. 14. 08:04
 8/41 anonim ***** válasza:
22%

Persze, megint csak hülyeségeket írsz.

Nyugaton a minimálbér 1200 euro, egy apartman bérlete 500-600 euro plusz rezsi. Szóval ott sem mások az arányok, az egyéb megélhetési költségek meg arányban is jóval magasabbak.

AZ az igazság, hogy külföldön is, meg Magyarországon is akinek igénye van az önálló életre, az meg tudja oldani, akinek meg nincs, az marad anyuka nyakán.

A többség bérel lakást, az átlag fizetéséböl és nem vett nekik senki lakást, csak náluk van egy fontossági sorrend.

2023. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
34%

#7 igen, de mint írtam, én nem akarnék olyan párt, aki annyira keveset keres, hogy albit sem tud kifizetni.


Jó példa rá nővérem. Hozzáment egy vagyontalan, max. nettó 400-at kereső pasihoz, most ott vannak a gyerekekkel és sokszor csak koppra jönnek ki a hónap végén, nem maradt pénzük befejezni az építkezést, eltapsolták a babavárót meg az összes ilyen támogatást, mert a pénz kezeléséhez nem értenek…hát kösz, én ilyen életet nem akarok, olyan pasinak eszembe nem jutna szülni, aki nem keres legalább nettó 700 ezret. És ezt nem anyagiasságból mondom, hanem józan meggondolásból - nem akarok majd gyerek mellett azon görcsölni, hogy lesz-e mit enni a hónap végén. Mert szép dolog a szerelem, csak abból nem lehet megélni.


De hogy ne is kanyarodjunk el ennyire a témától, olyan pasival sem akarok lenni, akinél anyukát kell kerülgetni otthon. Mint írtam, én is egyedül élek. Ez van, tegyél azért, hogy el tudj költözni.

2023. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
98%
#9: Akkor te is minimum 700 ezret keresel?
2023. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!