Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne viszonylag...

Hogyan lehetne viszonylag normális életet élni egy egyre inkább nem normálissá váló társadalomban?

Figyelt kérdés

Tudom, az alapvető és talán a leginkább helyes válasz a költözz el lenne. Viszont idősödő szüleim miatt ezt jelenleg nem szívesen lépném meg.

Szóval a kérdésem arra vonatkozna, hogy a jelenlegi körülmények között az országban maradva, mik azok a praktikus és gyakorlati tanácsok, amik leginkább segítenének megőrizni a testi és lelki egészségemet, illetve szabadságomat? Ha más is hasonló cipőben jár, szívesen olvasnék az ő történetükről is.



2023. aug. 15. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Mégis mi fenyegeti a szabadságodat? Meg az egészségedet?
2023. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nincs nagyon ötletem, mert a hatalom a magyar emberek magánszféráját támadja.

Amit pár éve válaszoltam volna, hogy maradj ki a politikából, és élj a saját kis közösségedben, az már nem lenne aktuális.

2023. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
2: Érdekes, az én magánszférámat nem támadja senki. Téged mi támadott meg?
2023. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

#1 Ezt Te komolyan kérdezed? Mondok néhány tényezőt:

- a nagy ember ... propagandája;

- az állami egészségügy tönk szélére jutása;

- rekord infláció az egyszerű emberek fogyasztói kosarában;

- a diktatúra fokozatos kiépülése;

...

2023. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Sehogy! Megyek is nem sokára a túlvilágra, rosszabb nem lehet, csak akkor ha itt maradok.
2023. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kattintgass a piros x-re! Mert ez nem érdekel itt senkit.


Az viszont sokat elárul a kattintgatóról, hogy csak azt a választ találja hasznosnak, ami ez ő véleményét írja le.

Például az ilyen emberek is sértik a magánszférámat, akikkel normálisan vitatkozni sem érdemes.

2023. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#1 Ez valami provokálás akarna lenni? Úgy mondod mintha te nem itt élnél.

Az egészségemet mi fenyegeti? A mostani magyar életmód pl. Pont ma jött ki a statisztika, kb 5-10 évvel korábban halnak meg a magyarok mint az átlag eu polgárok. Elsők lettünk rákhalálban is pl, meg öngyilkosságban is elég előkelő hely. Szóval pl olyanokra gondolok, hogyan lehet ebből a fajta tipikus magyar káros életmódból kiutat találni, ha már itt kell maradnom még egy időre. De szerintem a stressz is baromi káros, vagy a hiányos és egészségtelen étkezés, mert a többség egyszerűen túl keveset keres mostanra.

A szabadságomat mi fenyegeti? Rabszolgatörvény mond valamit? Meg akad még pár nyalánkság azóta, ami gyakorlatilag legalizálja sőt normalizálja az emberek fejében, hogy a 12 órázás meg a hétvégi munka az oké. Mindezt ilyen alacsony bérekért. Az meg a ráadás hogy mindenbe beleszólna már az állam, olyan dolgokba is amihez semmi köze. De mi fenyegeti a szabadságomat, ja...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy itt maradva az országban hogyan lehet a tipikus magyar káros hatásoktól mentesülni, amennyire csak lehet. Kinek milyen praktikák váltak be, hogy megőrizzék a testi és lelki egészségüket.

2023. aug. 15. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

7: A te életmódodat te szabod meg.

Miféle rabszolgatörvény?? XD LOL, te rabszolga vagy?

Az első lépés számodra az lenne, hogy hagyd abba a másokra mutogatást. Utána pedig hagyd abba olyan sajtótermékek olvasását, amelyek olyan hülyeségekkel mossák az agyadat, hogy "rabszolgatörvény".

2023. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A nagy ember ... propagandájának kajálói nem hisznek a saját érzékszerveiknek sem, és veszik a bátorságot maguknak, hogy dirigáljanak azoknak, akik hisznek annak, amit érzékelnek.


Borzalom!

2023. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

XD meg LOL, szerintem te vagy az a fajta fizetett fidesz médiamunkás, aki az összes fideszt kínosan érintő kérdésre és jogos kritikára berakja a röhögő fejet facen is. Hatalmas teljesítmény. Gondolom a világszintű felmérések is az agymosás részei, hogy mennyire korán halnak a magyarok, mennyire rossz a hazai egészségügyi állapot, meg milyen lett az átlag magyar mentális állapota mostanra a sok kezeletlen trauma hatására. És ezek köztünk élnek, velük kéne elméletileg társadalomba szerveződni. Meg az ilyen alternatív világképes emberek is, akik szerint a világ legjobb országa ez, minden más csak agymosás és libsi ármány.

Hagyjuk is, se trollokkal se szektásokkal nem fogok vitatkozni, értelmetlen.

Várom a normális emberek válaszát is, szerintem akadnak bőven. Hiba is volt a fideszt beírni a tagek közé, már látom. Hiába nyakig sárosak ebben az egészben, de most be fogja húzni az ilyen alakokat is mint az #1-es. Nem véletlen hogy elsőre ugrott és ilyen gyorsan, ahogy a lepontozások se.

2023. aug. 15. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!