Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek baj hogy nem...

Szerintetek baj hogy nem tudok és nem is akarok "ügyeskedni"?

Figyelt kérdés

Korábban évekig éltem egy nyugat-európai országban. Az állam nem akarta kiszipolyozni az emberek vérét, nem rakott felesleges terheket a vállalkozásokra, meg úgy általában inkább segítette őket mint hátráltatta. Nem volt szükség arra hogy kiskapukat találjon az ember, próbáljon "okosban" megoldani különféle dolgokat. Nem úgy mint itthon. Itthon ha valaki nem ravaszkodik nem nagy eséllyel fogja megoldani saját kis dolgait, előrehaladni.

Részemről az a baj hogy ilyenekre képtelen vagyok, egyszerűen nem visz rá a lélek hogy törvényt szegjek, ne fizessem ki becsülettel amit ki kell, vagy jogtalanul jussak előnyhöz másokkal szemben mert találtam valakit akivel ezt közösen meg tudnánk oldani.

Néha kicsit kívülállónak érzem magam ha olyat hallok hogy valaki pedig állandóan próbálkozik ilyenekkel. Ő dolga, nem érdekel.

Vajon velem van a gond hogy nem vagyok hajlandó hasonlókra?


2023. aug. 16. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Pont olyan vállalkozásom van, ahol mindenki kér számlát, mert el tudja költségként számolni. Egyébként pedig átalányadózó vagyok, pont azért, mert nem nagyon van valós költségem. Egy rokon vállalkozó állítólag a családja külföldi nyaralását (repülőgépes utazás + szálloda) költségként elszámolta. Mivel több ostoba gondolatát hallottam már adózás ügyében, hiszem is meg nem is ezt az állítását. Ill. lehet, hogy a legátlátszóbb módon adót csal, amit pontosan addig tehet meg, amíg adóellenőrzést nem kap. Hogy erre mennyi az esély, azt nem tudom, de akkor valószínűleg minden összedől, ő meg börtönbe kerül. Na, ezt pl. én nem kockáztatnám.
2023. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyiban baj hogy kevésbé profitálsz mint az aki ügyeskedik, meg ha ellenőrzést kapsz akkor nincs félnivalód (bár ügyeskedni is lehet úgy hogy me tudjanak rádbizonyítani mást, de a legtöbben pofátlanul csalnak inkább)
2023. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!