Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire érzékenyek,manip...

Miért ennyire érzékenyek,manipulálhatók az emberek?

Figyelt kérdés

Bizonyára ti is belefutottatok már különböző posztokba vagy videókba ahol valami megbotránkoztató dolog történt vagy pedig "megvilágosodtatok" valaki más által.


Állatos cikkek vagy videók:Ha véletlenül vagy szándékosan ölt meg,kínzott meg egy állatot valaki,arra mint csillagok az égen küldenek átkot és különböző kivégzési tippeket.A szomorú az,hogy általában az ilyen hozzászólásokon van a legtöbb lájk.Amin én mindig meglepődök,hogy gyűlölettel akarnak szeretet tanítani.Nem vagyok az állatkínzás mellett egyáltalán és megérdemlik a büntetést ezek a tagok,de azért mégiscsak elkeserítő belegondolni,hogy egy állat lassan már többet ér mint egy ember.Habár volt nekünk több macskánk akiket szerettem és gondoztam de tudtam,hogy az csak egy macska és nem képzeltem beléjük többet.



Különböző súlyos leküzdhetetlen vagy nehezen gyógyítható betegségben szenvedők:Itt főleg a gyerekekre gondolok akiket mutogatnak.Vannak olyan szervezetek amiken keresztül lehet őket támogatni anyagilag,vagy pedig felszereléseket küldeni nekik ami tökre jó.A pénztárak mellett a kis gömbbe néha szoktam például kisebb összegeket rakni.De mi szükség van az olyan kommentekre amikor oldalakon keresztül spammelik be egymás után,hogy "Ámen"?Valami változni fog?


Az olcsó megmondó tanácsadó emberek:Nyilván van több is,de én most főleg rájuk gondolok.

1.Koltai Ádám:Minden videójában végig ordít és eljátsza a hattyúk halálát kisarkítva a világot és a benne élő embereket mintha neki tényleg olyan rossz lenne és nem rendelkezne egy biztos stabil anyagi háttérrel a zenei munkásságából.

2.SzuperSzemélyiségVagy:Tudjátok ez a kockafejű pali akinek minden videóban 28 filter van az arcán és a háttérben.Mi a titka?Hogy tenyérbemászóan adja elő a konyhabölcsességeit amire egy bizonyos értelmi szinten lévő ember nem lepődne meg.

3.Bódi tesók:Na ők a tipikus öltönybe bújtatott bűnözők.Gondolom kevesen tudják,hogy régebben még más emberek megkárosításával foglalkoztak.Amit most csinálnak, a szövegek amiket felolvasnak,többnyire nem ők írják.Az ő képességük az öltönyben kimerül.Elhitetik veled,akárcsak az előbbi tag,vagy az ezekhez hasonló oldalak,hogy "te vagy valaki,igen te,aki engem nézel".Bevállt módszer,főleg ha a neten nézed ezeket az előadásokat,hogy drámai,megíndító zenéket vágnak be,mintha valami megvilágosodás történne és pillanatnyilag életvidám illetve motiváltabb leszel a nap végéig vagy pár napig,esetleg pár hétig.


Én az ilyen embereket akik hasonló előadásokat,vagy videók alatt játszák a Teréz anyát,a másik pillanatban meg egy másik embert szidnak,hogy jajj milyen rossz az emberiség,közben meg saját maga is ugyanolyan hitvány én erre anyit mondok,hogy álszentség.



2023. aug. 23. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek ostobák. Okolhatjuk az oktatást, de felesleges. Igazából valószínűleg te is bevagy csapva meg én is, csak valami bódi tesóknál okosabb ember által. Egy ideig dühös voltam rájuk, meg azokra akik csoda kapszulákat meg eszközöket árulnak. De aztán láttam kik veszik meg... és nem tudom sajnálni. Tényleg olyan szinten ostoba emberekről van szó, akiket ha nem ezek, akkor más használ majd ki. És nem tudom mi erre a megoldás... Talán ezeknek az álszenteknek van igazuk, hisz az ő szavukat issza a többség. És persze badarságokat zagyvál, de ő egy irányító pozícióban van.
2023. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem tudsz tenni ellene, állj az élére... Ha te is felcsapnál Boditesoknak, nagy karriered lehetne. :)
2023. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Röviden az a lényeg,hogy az egot könnyű becsapni,mert saját magát szinte mindig okosabbnak hiszi másoknál(eszébe sem jut,hogy nála is van okosabb ego)És hát meg lehet nézni,mennyire az egoról szól a mai társadalom.
2023. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!