Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pont az éneklés az,...

Miért pont az éneklés az, amivel vagy úgy megalázod magad, hogy kb örökre leírnak, vagy olyan dicsőséget szerzel magadnak, amivel az egekig nősz mások szemében?

Figyelt kérdés

Megkértek, hogy énekeljek egy hobbieseményen. Tanultam énekelni, nem a fürdőszobából jöttem, de azért egy vagyok a sok közül.

Sajnos nem egyedül kellett énekelnem, a párom pedig nem volt hajlandó gyakorolni egynél többször. Így az lett a vége, hogy szégyenszemre leállított nyilvánosan, hogy nem szerinte jól kezdtem (gyanítom azért, mert ő azt nem bírta) és elkezdte egy sokkal mélyebb verzióban, amit én nem bírtam, de ez már egy bohóckodás volt, majd elsüllyedtem, és mivel hangot már nem tudtam kiadni olyan mélységekben, jobbára csak tátogtam.

Tavaly pechemre egy hasonló esemény előtt 38 fokos lázam lett, torokgyulladással, azért szúrtam el, mert a magas hangokban -én is hallottam- sok hamis volt. Lemondani nem lehetett.

Pedig nem a szögről akasztottak le, volt már olyan esemény, ahol könnyezve tapsoltak, sőt minden próbán elmondhatatlan mennyiségű dicséretet, elismerést kaptam. Az utolsó két alkalom pedig nem jött össze.


Most mindenki azzal jön, hogy én tényleg elhittem-e magamról, hogy tudok énekelni, meg jobb, ha nem erőltetem.

Nem is fogom, én a legutolsó alkalom után (amikor jóhiszemű voltam és beégettek) elhatároztam, hogy SOHA TÖBBÉ nem éneklek. Sehol, senkinek. Még a fürdőben is. Azt is elfelejtem, hogy valaha tudtam. Vége.

Csak azt nem értem, hogy miért én vagyok a minden, ha jól éneklek, és miért én vagyok most szinte már emberileg lenézve és semmibe véve, amikor nem sikerül. Miért pont az éneklésnél???

Ha bármi más nem sikerül, rögtön biztatnak, hogy ne add fel, menni fog, az éneklésnél pedig rögtön a béka sgge alá kerülsz. Mintha 21-re húznék lapot, komolyan.


Nem, nem én vagyok Tóth Gabi. Én csak egy szerencsétlen 326. vidéki senki vagyok, aki egy közösségben próbált énekelni, s ami most emiatt lesajnálja. S magamat sem értem, hogyha még nem is sikerült, miért élem meg nagyobb szégyennek, mint bármely más kudarcot.

De egyet tudok: örökre befejeztem.

Igen, lehet írni, hogy ezzel most nagy szívességet tettem, mert kb ez szokott lenni a reakció. Ezt sem értem, hogy miért kellenek ilyen becsmérlő, bántó szavak, mintha öltem volna.

De megtettem, s nem szívességből, hanem magamtól.

Csak nem értem.


2023. szept. 5. 22:22
 1/5 A kérdező kommentje:

*hogy szerinte nem jól kezdtem

*még a fürdőben sem


Elnézést a hibákért.

2023. szept. 5. 22:24
 2/5 Flagstaff ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a közösséggel fejezd be, ha ilyen bunkók, és keress olyan csapatot, akik nem írnak le két sikertelen / kevésbé sikeres esemény után.
2023. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted az emberek mikor hallottak utoljára valódi, természetes éneklést? Minden egyes ének, amit a zenében hallanak, szénné van effektelve, nem mellesleg iszonyat mennyiségű utómunka van rajta olyan szoftverekkel, mint pl. a Melodyne. Tegyük hozzá, hogy bunkók is egytől egyig ez a társaság.


Nem te vagy az, akinek rosszul kellene éreznie magát. Sajnálom, hogy ezt kell átélned.

2023. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért az éneklést fejezed be, amikor ezt az undorító közösséget kéne inkább otthagynod? Ilyen emberek között akarsz élni? Ilyen szar alakot akarsz a párodnak? Tényleg csak ennyire tartod magad? Ne már :(
2023. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Az a közösség gáz. Én 4 évesen kezdtem énekelni, bár most évek óta már nincs rá olyan szinten lehetőségem de na, azért írom, hogy én sem fürdőszobából jöttem de nyilván én sem vagyok énekes, akinek a munkája megköveteli azt, hogy naponta x órát gyakoroljon. Rendszeresen hívnak mindenféle eseményre ismerősök, ahol sosem volt semmi ilyesmi de egyik évben volt valami egyetemi tehetségkutató hülyeség, ahova barátnőm kérésére mentem el, mert ő szeretett volna de nyígott nekem hetekig, hogy ő csak akkor mer menni ha én is megyek, így végül belementem. A dal egy régi északi dal volt, amit viszonylag nehéz autentikusan előadni és ami itt fontos, hogy a témája szomorú. A dal témáját, hogy miről szól és miért választottam, előre be kellett adni és felolvasták mindenkinek mielőtt elkezdte a dalát. Na a zsűri belém állt, hogy miért nem hoztam alá a zenét (nincs neki mert 2000 éves népi dal???) meg egyébként is, itt előadni kellene szóval miért nem táncoltam közben (egy temetési/gyászolós dalhoz???) - na akkor már röhögtem. A végén az egyik pasas azért közölte, hogy alapból lenne hangom ha foglalkoznék vele és járnék tanárhoz. Többet álltam színpadon, mint ő egész életében. Szóval van ilyen, hogy totál irreleváns közönségnek énekelsz és olyan is van, hogy nem sikerül, mert valami szarul lett megszervezve, nem volt begyakorolva. Utóbbin lehet segíteni, ha közlöd, hogy aki nem gyakorol veled, az ne szálljon be az előadásba. Az elcseszett közönségen nincs mit megelőzni, ha pedig ez a közönség a barátaid, akik hallottak már máskor is, akkor azok elég gáz emberek akikkel nem érdemes foglalkozni. Mégis milyen barát az, aki egyből alázni kezd ha bármiben kudarc ér?
2023. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!