Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni vele, ha...

Mit lehet kezdeni vele, ha egy időre anyagilag megszorul az ember?

Figyelt kérdés
A korábbi munkahelyemet otthagytam, tekintve, hogy bőven volt vésztartalékom és úgy számoltam, a munkanélküli egy hónapig bőven kisegítene. Nem így lett. Anyukám hirtelen elhalálozása hatalmas költséget tett a nyakamba. Mire a temetést kifizettem, alig maradt valamennyim. Annak is nagyrészét elviszi a hitel. Csak 25-e után kezdek az új munkahelyemen, de addig alig van pénzem. Rokonoktól nem tudok kérni. Ők is szegények, vagy nem is tartjuk a kapcsolatot, tekintve, hogy el sem jöttek a temetésre. Nincs testvérem és már egyik szülőm sem él. A barátaim a volt kollégáim voltak, de ők megutáltak, mert eljöttem onnan. Mit tudnék tenni, hogy egyenesbe jöjjek? Csak ezt a hónapot kéne kibírnom valahogy.

2023. szept. 9. 00:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád után nem maradt semmi?


Amúgy sok mindent nem tudsz csinálni...

Ha minden kötél szakad, akkor próbálkozhatsz a Provident és hasonló kölcsönökkel, de azt szívàs visszafizetni, szóval jól gondold meg...

2023. szept. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Anyukám idősek otthonában élt, amit csak a háza eladásával tudott finanszírozni, meg persze, mikor az az összeg elfogyott, az én segítségemmel. Szóval néhány fotón használt ruhán, lepedőn és pár értéktelen apróságon kívül semmi nem maradt.
2023. szept. 9. 00:53
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

3-as!


Én inkább így fogalmaznék: Főleg egy ilyen esetben, ha nincs pénzed rá.


Az anyukája attól még lehetett nagyon jó anya, hogy idős korában megszorult, nem olcsó mulatság egy ilyen otthon, és a kérdező akkor sem lett volna jobb helyzetben, ha azért nem tud dolgozni, mert az anyukáját kell ápolnia.


Kérdés az, hogy mire nincs pénze a kérdezőnek.

Ha kajára, az a legrosszabb, de éhen csak nem hal.

Volt ismerősöm, aki állítása szerint közel egy hónapig élt a férjével zsömlén, mert az összes pénzüket (beleértve kb. az utolsó havi fizujukat is) betolták a lakáshitelhez önerőnek, hogy jobb feltételekkel tudják felvenni, tehát hosszútávon jobban jártak...

A többi dologról (ruha, szórakozás) le lehet mondani egy hónapig.

Még a rezsi lehet necces (mivel a hitelt ki tudta fizetni), de ott lehet késni egy hónapot, max. párezret fizet majd bűntetésnek, ki semmit nem kapcsolnak ennyi idő után.

Ha van lehetőség, napi bejelentéssel is el lehet esetleg menni dolgozni addig is valamit, esetleg valami mezőgazdasági idénymunkára vagy hasonló.

Talán pár apróságot (pl. nem használt ruhát) el lehet adni neten is.

És még mindig ott a hitel is, mint lehetőség, de ezek a gyorskölcsönök tényleg csak vészhelyzetre jók.

2023. szept. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk napi bejelentéses munkát vállalni, ahol a nap végén kifizetnek.
2023. szept. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj el plazmát adni.

Ha vidéken olyan helyen élsz,most sok helyen van/lesz szüret,mindig keresnek rá embert.

2023. szept. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
A helyi családsegítőt is felkeresheted a rendkívüli élethelyzet miatti segítségkérés céljából.
2023. szept. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Kérj segélyt az önkormámyzattól vagy államtól.
2023. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmazzunk úgy hogy volt valamennyi vész tartalékod de nem bőven.
2023. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Anyukám mélyen keresztény ember volt, ezért nagyon kötötten tudtam megoldani a temetést.

Nagyon szépen megkérek mindenkit, ne bántsátok meg az emlékét. Szeretett, és én is őt. Nagyon hiányzik, és a gyász mellé nem hiányzik még a bántás is.

Egy kicsi zsákfaluban élek. Nem hiszem, hogy van családsegítő vagy bármilyen segélyszervezet. Mai nap bemegyek a polgármesteri hivatalba és rákérdezek a segélyre.

Idény munka éppen akadna, de amennyire a szomszédoktól tudom, csak fix emberek mehetnek. Azért rákérdezek ott is.

Köszönöm a válaszaitokat!

2023. szept. 9. 10:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet átnézni az otthon/örökségben levő használaton kívüli holmikat. Akár használt ruhák eladása sem lehetetlen, de különösen a nagyobb, értékesebb dolgokkal lehet komolyabb bevételt csinálni. Bicikli, tévé, rádió, magnó, hangszóró, vázák, tányérok, egyebek. Érdemes átnézni, hogy mire mennyire van tényleg szükséged. Amit már legalább 1-2 éve nem használtál, arra jó eséllyel már nem nagyon lesz szükséged (van persze pár kivétel, amiket kimondottan vészhelyzetekre tartunk, nem mindennapi használatra).


Az ilyen kallódó limlomokból lehetséges viszonylag sok pénzt is összeszedni, miután az érzelmi kötődést sikerült felszámolni.


Az idény munka is jó lehetőség. Ha nincs helyben, akkor érdemes lehet akár távolabb is nézelődni. Vannak olyan helyek, ahol még szállást is adnak arra az időre, amíg ott dolgozol. Nyilván nem ugyanolyan, mint otthon lakni, de még mindig lehet jobb megoldás a semminél.


Azt is érdemes lehet megkérdezni, hogy a közüzemi és egyéb szolgáltatók meddig tolerálják, ha nem fizeted a számlákat, kérj halasztást tőlük. Ha egy-két hónappal ki tudod tolni a számlák befizetését anélkül, hogy a szolgáltatást kikapcsolnák, vagy extrém kötbéreket fizettetnének érte, akkor az máris segíthet benne, hogy egy kicsit rugalmasabb legyen az anyagi helyzeted.


Egyes munkahelyeken is van lehetőség hasonló segítséget kérni, hogy pl. 1-2 hónappal előre kifizessék a fizetésed, vagy visszatérítendő átmeneti kölcsönt adjanak. Persze, ha most kezdesz új munkahelyen, akkor ott ez kevésbé valószínű, főleg, hogy még ott se dolgozol, nem is ismernek még, így sokkal nehezebb bármi ilyet kérni. Ha a régi munkahelyen már felmondtál és még meg is utáltak, akkor pláne nem túl esélyes ilyesmi.

2023. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!