Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kaminozok.7ève. Ez mellet...

Kaminozok.7ève. Ez mellet pedig a leggyakoribb mondat amit eddigi èletem során a legtöbbször mondtak nekem; "Szerencsèd "volt". Az tuti.... vagy mégsem?! Ez lenne a szerencse? Vagy vmi "külső" beavatkozás?Lehetséges egyáltalán ez technikailag?

Figyelt kérdés

Esetleg -mèg belegondolni is félelmetes-

a magyarázat rà... nem földi?!

A törtenet a következő:

A 7 êv kamion alatt viszonylag kevés full controllom volt, ami a tachograf kàrtya ellenőrzésére irányult volna, konkrétan 3 ilyen volt.

Mind a 3 alkalommal történt kontroll után komoly pènzbìrsagra szàmithattam volna az èpp illetékes rendőri szervektől( angol, osztrák, nêmet).

Az tudni kell rólam, a vezetesemrol, h az "finoman szolva" is szabálytalan. Értsd: rendszeresek pl a gyorshajtasok, tulvezetesek,munkaidőtullèpèsek, kàrtyanèlküli vezetés (!)stb. Ezek pedig ugye mind olyan dolgok , amiket ugye rögzít a kamionba szerelt digitális tachograf, a rendőr ezt helyszínen pedig min 1. hónapra visszamenőleg tudja visszanèzni.

A 3 kontrollbol, igazából mind 3 SZERENCSÉSEN(?!) végződött számomra.

Ebből igazán èrdekes(?!), az angol, majd a pár èvel későbbi német ellenőrzés volt az, ahol...

A tacho gráf kártya ellenőrzésre úgy történik, h a rendőr raköti a laptopja a kamionban lévő tachograf készülékre...

Mind az angolnal, mind a nèmetnèl a laptop "beszaxrt". Így nem tudták lechekolni az 1-1 honap vezetési ideőimet .

Így pedig nem kaptam se 1000 fontos angol büntit, se 600 eurós át se.

3bol 3.

A nêmet rendőr mèg mondta azt. mondtatot is ugye...

" Du bist glüklich"!

Az tuti...

Nagyon sokszor "èreztem" màr ezt a "szerencset" az eddigi èletembe.

Ez a rövidke sztori csupán az 1%a annak amik úgy mond"futoszalagon" tortenel velem...

Tehat a kérdés:


Ez volna a szerencse?

A modszerek CIA-èsak?Esetleg valami más?


Valami nagyon màs...



2023. szept. 10. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Kamionozni az egy isten csapása már önmagában. 4 évig csináltam ezt az undorító szart kényszerből. Ez a szerencsés élettől ku*va messze van.
2023. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Inkább arra vigyázz hogy ne bízd el magad, mert eddig tényleg csak szerencséd volt.
2023. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

tehát te most azt kérdezed, hogy valaki külsőleg beavatkozott a rendőrségi rendszerbe, hogy téged ne tudjanak megbüntetni :D


édes fa*om😂😂😂

2023. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezek már digitális tachografok, vagy hogy kell ezt elképzelni?
2023. szept. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
De miert nem ellenorzik akkor le másnap másik gépen?
2023. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
15 éve kamionozok, de fullkontrolom talán kétszer ha volt, de sáros kártyával háromszor is megúszni... az őrangyalodnak egy rekesz bambival jössz már :DDD
2023. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Első nemzetközi utamon volt full kontrolom Ausztriába, haza felé, meg a német Vámosok szedtek ki.

2 utamon a Bag szedett.

Aztán hagytam ezt az egéaz nemzwtközi szarságot.

Itthon folyamat kivettek az NKH-sok tekintettel arra hogy több kollégát megfogtak kártya nélkül.

Utaztak a mi kamionainkra.

3 éve abbahagytam, és inkább mást csinálok.

Néha néha beugrosként még vezetek, de nem teszem kockára a pénzem. Pechemre sokszor kivettek, és csak szerencse volt hogy nem hagytam ott gatyám is.

2023. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
28%

szerintem a 7 év egyedül töltött idő alatt elment az eszed xD Meg nem vall nagy tudásra, hogy képtelen vagy rendesen betartani a vezetési időket, gyorshajtást eleve nem büntetik kártya alapján, max ha trafipax-al kapnak el, másrészt azt is baromi könnyű kivédeni hisz csak 1 perc konstans gyorshajtásnál regisztrálja. Az meg, hogy a bundesz utakon 90-el mész, azt nem nevezném olyan vészes szabálysértésnek, mint mondjuk egy túlvezetést, úgy értem a német rendőr nem fog kiállni az út szélére forgalommal szemben és mérni a sebességet civil autóból mint a köcsög magyar rendőr (oké, nagyon, NAGYON ritkán lehet, de akkor is csak fő tranzit utakra), szóval ha nincs telepített trafipax úgy se fotóz le senki, emiatt nem is kell aggódni...


Ha ilyen hülye vagy és képtelen vagy ezeket az egyszerű szabályokat betartani amit még egy csimpánz is megtudna csinálni, felesleges erőltetni a szakmát. És nem kell itt jönni nekem azzal hogy mert a parkolók már délután 5 kor megtelnek, érdekes 10 éve kamionozok és még este 10-kor is találok parkolót németországban túlvezetés nélkül...

2023. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!