Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik arra hivatkoznak hogy...

Akik arra hivatkoznak hogy azért nem edzenek mert elfárasztja őket a fizikai munka miért nem mondják egyszerűen hogy nem érdekli őket a testépítés?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam fitnessz csoportban hogy a fickó posztolta hogy kemény fizikai munkát végez és mellette kemény súlyzós edzéseket. Szeretik a melósok azt mondani hogy a gyúrósok nem bírják a melót de ennek az ellentéte az igaz. Aztán ha lekörözöm őket tempóban stb azzal jönnek hogy "Dehát te fiatal vagy jó hogy jobban megy"..
2023. szept. 13. 00:35
1 2
 1/14 Darius- ***** válasza:
62%
Így van, aki jó erőben van, az bírja a fizikai munkát is.
2023. szept. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy tényleg elfáradnak?


Én nem testépítek, de edzek (kislány vagyok), és engem azért szedtek szét másik kérdésnél, mert nem lépcsőzöm. Ne érts félre, nem akarom védeni azokat, akik beszólnak a testépítőknek - nekem az nem tetszik a fizikai munkásokban, hogy borzasztó szar kajákra mondják, hogy kell az energia -, de nincs mindig mindenkinek mindenhez kedve. Imádok erősíteni, de a kardiot gyűlölöm.

2023. szept. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezért viszek be annyi koffeint, mindenképpen el akarom érni az esztétikus testet.
2023. szept. 13. 03:55
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Fizikai munkás azért eszi azt amit eszik :

8-10 órán át le van terhelve. Ahhoz bizony energia kell. A kaja idő nem teszi lehetővé, hogy több mázsát " legeljen". A testedzés átlagban 1 órán át tart. Utána lehet akár 7 órán át " legelni".

2023. szept. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésben a kettő nem zárja ki amúgy egymást, kicsit így értelmetlennek hangzik nekem.


Amúgy megnézném én a gyúrósokat letolni egy 8 órás munkát úgy rendesen. Teljesen más mint az edzés, mert az tényleg az esztétikára megy rá, a munka meg a hatékonyságra. Az első óra után belefulladna a munkába a legtöbb testépítő, persze lehetnek kivétek.

2023. szept. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én edzek heti 3x fizikai munka mellett, elég kemény egész napos meló után lemenni.


Az a baj, hogy gyúrásnál oké, hogy kitudsz nyomni 100kg-t fekve, de fizikai meló teljesen más. Ahogy írják, órákon át tartó gürizés.


Kajálni se tudsz úgy, nehéz étrendet tartani így, ezért próbálom a legegészségesebb opciót kihozni belőle.


Testépítő nem vagyok, csak egy átlag ember, aki szeret edzeni, és jobb formában lenni, mint a nagy átlag :)

2023. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az edzés és a testépítés nem egészen ugyanaz.

Én sem vagyok - a példa kedvéért - szembetűnően izmos, még sem okoz különösebb gondot az, hogy kilométereket kocogjak le 50+ -osan.

Kevered a szezont a fazonnal!

2023. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kemény fizikai munka mellett nem feltétlen kell sport szerintem.



Azonban rendszeresen futó, bicajozó (bár ez főleg közlekedési eszköz nálam), futás-specifikus erősítéseket végző emberként nekem is fura, hogy a "gyúrósok" csak a "gyúrást" nevezik edzésnek.


Mások az összes sport-alkalmat edzésnek nevezik. ;)

2023. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok, logikusan belegondolva, így is brutális le vannak terhelve a fizikai munkások izületei, sportolásként talán valami izületbarát lenne a legjobb, pl úszás.


De nekem a kondizást osztotta a sors :)

2023. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%
Mindenre van kifogas 😀 heti 4x13 fizikai mellett edzek, nem epp kezdo szinten. Amugy meg oruljunk h ilyen kevesen vagyunk, ha mindenki ki lenne gyurva, akkor "veszitene az ertekebol", atlagos dolog lenne. Most ritkan latsz olyan format h megakad a szemed v megfordulsz 😀 jobb ez igy
2023. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!