Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szoktatok mondani, hogy...

Mit szoktatok mondani, hogy szoktatok reagálni arra, ha valaki szidja magát, hogy kövér, és tényleg az is?

Figyelt kérdés
2023. szept. 15. 11:24
 1/7 anonim válasza:
62%
Nekem az egyik vezetőm ilyen testalkatú. Nem szoktam senkit sértegetni, de ő nagyon ellenségesen nyilvánul meg a környezetével szemben, férjének meg azt tanácsolja, hogy ‘az új cipőjében, óvatosan lépkedjen.’ Ha ő nincs tekintettel a környezetére, akkor miért vár empátiát saját maga felé, mikor akkor is egységesen látja magát, teli önbizalommal, mikor lehet, hogy valamilyen területeken ez hátrányt képezhet?
2023. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Semmit.
2023. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Semmit, csendben maradok amíg kínossá válik és abbahagyja vagy témát váltok. Belőlem nem fogja kicsikarni a "jaj dehogy vagy kövér" kamu sajnálkozást, de életvezetési tanácsot se fogok kéretlenül osztogatni.
2023. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. "A hallgatás beleegyezés."
2023. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Arebb megyek 😀 Nem birom azokat, akik olyanon panaszkodnak amin tudnanak valtoztatni.
2023. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy olyan munkatársam fakadt ki a minap, hogy ő mennyire kövér, akit amúgy bírok. Annyit mondtam rá, hogy "igen, és még a hajad is barna, meg b*zi is vagy". Röhögött rajta, látszott, hogy értette, hogy azt akarom mondani, hogy tudom, hogy kövér, de pont nem érdekel, kedvelem és elfogadom a kövérségével, a melegségével, meg a barna hajával együtt, olyannak, amilyen.

Nyilván nem fogom azt mondani egy tényleg elhízott embernek, hogy "á, dehogy, nem vagy te kövér", ha egyszer az. De részemről semmi baj nincs azzal, ha valaki az. Az esetleges egészségügyi következményekkel majd neki kell szembenézni, nekem ehhez semmi közöm, nem feladatom, hogy nekiálljak papolni a lehetséges kockázatokról, a dohányos, vagy napi öt kávét fogyasztó kollégák/barátok felett sem keringek dögkeselyűként, hogy ez mennyire kockázatos. Felnőtt emberek, tudják, hogy az. Szerintem az a fajta magatartás, mikor a kövérnek a koleszterinről pofázol, a bagósnak a tüdőrákról, az alkoholistának a májzsugorról, másról sem szól, csak arról, hogy "hé, ide figyelj, én jobb vagyok, mint te!"

Nyilván más a helyzet, ha mondjuk egy közeli családtagod vagy barátod már 150 kg, de akkor valószínűleg mélyebben gyökerező problémák vannak az ő lelkében, amit nem lehet azzal megoldani, hogy "csak egyél salátát".

Ha egy tök random munkatárs jön ezzel, akkor az lett volna a válaszom, hogy "és ez szerinted baj, vagy nem baj?". Aztán mehet tovább a beszélgetés aszerint, hogy ő mit gondol.

2023. szept. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Miért kellene ezt lereagálni?! Az okát nem ismerjük, lehet betegség is, ha szeretné kivizsgáltatni, támogatom.
2023. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!