Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most én vagyok túl érzékeny,...

Most én vagyok túl érzékeny, vagy tényleg érzéketlen reakciók ezek egy halálhírre?

Figyelt kérdés
Elhunyt egy utcazenész aki kb. az egész gyerekkoromat végigkísérte, rengetegszer láttam. Elküldtem szüleimnek a hírt mivel ők is ismerték látásból sok éve. Erre apám küldött el sírós reakciót rá, csak anyám válaszolt érdemben. Elküldtem a legjobb barátnőmnek hogy mennyire megrázó ez (mert ha valami jelentősebb történik velünk azt üzenetben meg szoktuk osztani), talán 2 hete még láttam, és semmi baja nem volt. Erre annyit írt hogy "pain" ami gen z nyelvezetben kb. annyit tesz hogy szomorú, de ha magyarok használják így angolul akkor inkább szleng és nem annyira komolyan kell érteni, mintha valaki magyarul írná hogy hát ez szomorú/fájdalmas. Visszaírtam neki hogy komoly reakció, erre leláttamozta. Most én vettem ezt túlságosan magamra, mert olyan emberről van szó akit sok éve ismerek látásból, vagy tényleg szemétség így reagálni? Nem akarom azt mondani, hogy megsértődtem a legjobb barátnőmre és "örihari", mert az gyerekes lenne, de azért rosszul esett.

2023. szept. 16. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátnő is tud erről a szorosabb személyes érintettségről? Vagy neki csak egy mindkettőtök számára vadidegen ember, akinek a halála nem több, mint a másik ezer másiké a világon, akiét ugyanúgy nem szokás meggyászolni? A kérdésből az érződik, hogy olyan dolog esik rosszul, amiről a másiknak fogalma sincs.
2023. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd el mástól, hogy úgy kezelje egy utcazenész iránti meglepően erős kötődésedet (csak te tudod az okát, más nem!), mintha egy hozzátartozódat vesztetted volna el. Ez a barátnőd valószínűleg nem is tudott ennek az embernek a létezéséről.
2023. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te vagy túl érzékeny. Sajnos megviseli az embert az is ha nem egy hozzátartozója hal meg. Engem pl kiborított, amikor meghalt a szomszédom, a munkatársam, a főnököm. De az élet megy tovább. Túl kell rajta lépni.

Van aki lazábban kezeli a dolgokat. Ez az ember neked kvázi egy idegen volt. Ne várj a szüleidtől részvétnyilvánítást.

Engedd el az értelmetlen hisztit amit rendezel velük.

2023. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
és hogy hívták az az utcazenészt ? megkérdezted valaha hogy hogy van esetleg van valamire szüksége ? mert ha nem akkor ez csak önsajnálat , az szép hogy még ebből is ki tudtad hozni hogy ÉNÉNÉN
2023. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovacs magdolna2 ***** válasza:
0%
Amúgy meg mit sajnálod, ő tuti jobb van mint te, naponta 24 ezer ember hal éhen őket is sajnáld....meg engem is hogy ebben is az vár hamarosan.
2023. szept. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne egy random ember halála. Az annál inkább, mennyire próbálod sajnáltatni magad, de gondolom azt sem tudod, hogy hívták.
2023. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minél többet találkozol a halállal, annál erzeketlenebb leszel. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mindent meglehet szokni.


Az idősebbek tapasztaltabbak ilyen téren, a veled egy korúak pedig nem. A tapasztalat hiánya egyfajta felfoghatatlan érzést is nyújthat, azaz lehet valaki nem szándékosan, de mégis rosszindulatúan nyilvánul meg, mert nincs effajta megnyilvanulasi emléke.


Ilyen rosszindulatú példa lehet egyébként a mosoly is. Nem tudja kezelni az érzelmeit akinek nincs ebben jártassága és rossz reakciót indít az agya. Ha mosolyog sem rossz ember, csak hiányzik még ez a funkció. Valoszinuleg először történik vele ilyen.

2023. szept. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ő? [link]
2023. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!