Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért néznek valakire...

Manapság miért néznek valakire furán, ha nincs fent a közösségi platformokon?

Figyelt kérdés

Instagramom jóideje nincs, Facebookról pedig nemrég töröltem le magam.

Törlés után jöttek az aggódó telefonok, hogy "megőröltem" "depressziós vagyok"?" "mi a gond?"

Elmondtam, hogy belefáradtam ezekbe a dolgokba amik ott mennek. Vannak akik 2-8 órával a kérdés után válaszolnak, hogy tükrözzék mennyire elfoglaltak. Az ismerőseimbe, akik panaszkodnak, hogy mennyire rottyon vannak de rakják ki a mosolygós, happy képeket motivációs szövegekkel.


Egyszer már letöröltem magam, akkor munka miatt regisztráltam vissza.


Most is volt 1-2 húzóerő ami visszatartott a törléstől: albérlet csoportok, meg van 1-2 ismerősöm aki csak ott volt elérhető, de most már úgy voltam vele beletojok az egészbe.


Aki akar annak megvan a telefonszámom, személyesen is ismernek, tudják hol lakok.


Az egyik ismerősöm azt mondta a törlésre, hogy ez egy szélsőséges életmód és nem kéne ennyire elzárkózni a világtól. Erre azt válaszoltam, hogy 20 éve még nem volt közösségi média (meg az azt visszamenő évezredeken át). Erre azt mondta, hogy jó, de azóta más világ van.


Engem az zavar, hogy az embereknek annyire része lett az életében, hogy csomó időt eltöltenek vele, a valóságot alig élik meg, én ennek már nem akarok része lenni.


Viszont még is én vagyok megbélyegezve, mint fura ember.


Bár hozzáteszem azok akik ezt szajkózzák ugyanúgy kifogom zárni őket a való életből is.


Véleményetek mi erről?


2023. szept. 24. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert a tízmilliós összlétszámú magyar társadalom túlnyomó többsége tájékozatlan, buta, kevéssé tudatos, és ostoba. Így értelem szerűen több birkával fogsz találkozni életed során, mint gondolkodó, tudatos emberrel. (Azaz jelen esetben előbb fogsz szembetalálkozni száz tudatlan birkával, ami Zuckerberg f*szát szopva teregeti ki -és adja idegenkézbe a személyiségét, az identitását és a személyes adatait, mint ötven ésszerű, tudatos, gondolkodó emberrel, aki átlát a megtévesztésen, a rabszolgasorba hajtáson és a nyíltan hülyének nézésben.


Hogy Hofi Gézát idézzem: "Az egy főre jutó hülyék száma kettő."


— mondta ezt akkoriban. De 2023-ig a "hülyék" száma azóta exponenciálisan nőtt.

2023. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Tényleg nem sikerült még rájönnöd hogyan szűrd a tartalmakat?
2023. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es, miért akarnám szűrni? Nem akartam tovabb rajta jelen lenni, ennyi.


Miből vontad le ezt a téves következtetés


Egyébként nem is hiányzik, rutinból néha megnyitnam, de az appot is töröltem, ahogy a felhasználóm is

2023. szept. 24. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Mert már teljesen termeszetessé vált a közösségi média. Kb. mint a mobil telefon, arra is furán néznek akinek nincs.

Én eddig egyik közösségi oldalon sem voltam fent.

2023. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az a vicces, hogy a kérdező a valóságot akarja megélni, ehhez képest simán csak átköltözik gyakorira kérdéseket gyártani.
2023. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A fórumozás és a közösségi média az szerintem 2 külön dolog, de ez nem csak szvsz., ez a valóság.
2023. szept. 24. 14:31
 7/8 A kérdező kommentje:
E-maileket is írok a munkahelyemen, vagy szerinted, ha valaki a Facebook-kal felhagy utána költözzön jurtába? :) Nincs összefüggés szerintem egyik között sem, te is azt a tábort gyarapítod látom, aki nem tudja elképzelni az életét anélkül.
2023. szept. 24. 14:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt csak te vagy aki provokál, te jöttél ide, nem én mentem hozzád. Hozzászólásodat jelentettem admin felé.
2023. szept. 24. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!