Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 2 hete voltam kint hollandiába...

2 hete voltam kint hollandiában de nem teljesen volt világos, ha az országban átlagosan kb 3x annyit keresnek mint a magyarok, akkor miért biciklizik kb mindenki ahelyett, hogy venne autót és menne azzal, mint itthon?

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert adnak az egészségükre és a környezetvédelemre, nem olyan lusta trógerek, mint te.
2023. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Reálértelemben messze nem keresnek 3-szor annyit. Amúgy meg nagyon urbanizált ország, túlzsúfolt, nem férnek el, spórolni kell a hellyel.
2023. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Tekintve, hogy az ország legmélyebb és legmagasabb pontja között nincs 400 méter szintkülönbség, így elég kézenfekvő közlekedési módszer a bicikli.


Ráadásul sok régi németalföldi település a középkori igények szeirnt lett kiépítve, emiatt nem elég szélesek az utcák ahhoz, hogy mindenhol autók menjenek.


No, nem mintha Budapest nem épp ugyanezzel a problémával küszködne:D Egyszerűen nem alkalmas ennyi autó befogadására.


Meg egyébként hogy függ össze a jövedelem és a bicikli?

Épeszű ember nem vesz autót, ha bárhol ott tud lenni biciklivel 20 percen belül.

Ez az autómánia inkább a keletibb népek fejlövése, a minimálbéren tengődő akárkinek is muszáj autó, akkor is, ha amúgy simán megoldhatná tömegközlekedéssel vagy biciklivel a dolgot. De persze normálisan szervizelni már nincs pénze...:D Mondjuk a magyarok még egész tűrhetőek ebből a szempontból, bár már itt is nevetséges az autómánia, d epl az afgánoknál kimondottan röhejes méretek ölt:D

2023. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Mikor a kérdés első felét elolvastam, már tudtam, hogy mi lesz a második fele :D


Kérdező, nem minden olyan autóbúzi, mint nálunk, meg egyes környező országokban. Hollandiában a biciklizés egyfajta kultúrális jellemző is, és ez azért lehet így, mert az ország nagy része síkság, és 35 ezer km-nyi kiépített kerékpárútjuk van.

2023. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Nem holland specialitás, Bécsben kb. harmadával kevesebb autó jut ezer lakosra, mint Budapesten.


[link]

2023. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!