Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 26 éves nő mint boncmester?

26 éves nő mint boncmester?

Figyelt kérdés
Mi az első benyomásod,véleményed?
2023. szept. 27. 00:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó szakma. Amikor eü-s voltam, (25 éves koromig), én is meg akartam csinálni a boncmester képzést, ha nem jönne össze az orvosi egyetem. Boncmester nőként viszont #8 válasszal ellentétben baromi nehez elhelyezkedni, mert pakolni, cipelni, tologatni kell az akár 120 kilós tetemeket is, szóval nem szívesen alkalmaznak nőket. Anno még 3 boncmester nő volt Magyarországon (2010- ).
2023. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kaptam hideget-meleget,nem meglepő már hozzászoktam,de azert kivancsi voltam itt milyen véleményeket kapok.

Nem vagyok perverz és semmilyen nemi vágy nem fűz a hullákhoz nem ilyen okból választottam. Az én történetem egész fiatalon kezdodott amikor is édesapám az én véleményem meghallgatása nélkul eröltetett bele egy olyan szakmába amit valójában én sose akartam es soha nemis érdekelt,es nemis nekem valo. Szakma neve,ápoló. Szakmam megszerzese utan rogton munkaba abba bízva hátha majd megszeretem mint ahogy azt mondták. Es ott tudatosolt bennem mi is az ami valójában engem érdekel. A halál.

Az osztalyon voltak halottak amiket ellátásom után vittek le a hullaházba,ahogy telt az ido egyre erosebb lett bennem az erzes hogy ez lesz az en utam.

Nokent nem volt egyszeru,es most sem az. Sokszor ereztem hatrannyal indulok,valoban elsosorban ferfiakat keresnek.

Azt szoktak mondani akik ebbe a szakmaba dogoznak fejbe nem éppek,mert minden aldott nap szembesulnem azzal hogy egyszer mindenki ide kerul,egyszer mindennek vege es persze a látvány es szagok. Sajnos vannak olyanok is ott akik nem oda valók (gyerekek) es vannak akik látványra nen olyanok mint aki csak alszik,de sajnos nem lehet mit tenni.Megkell tanulni tudni kezelni es aminr lejar a munkaidő az egeszet otthagyni es fejben semmit se hazavinni.


Talan nem is gondolnatok mennyi rejtely van ebbe a szakmaba,mennyi erdekes történés,haláleset. A test mint egy térkép,az élete térképe. Ahogy felnyitsz egy testet abban a pillanatba időröl idore mindent megtudsz az adott ember életviteléről.

Ami engem megfogott az egesz szakmába az az hogy MI OKOZTA A HALÁLT?


Talán hihetetlennek fog tűnni de 25 éves korom óta vagyok a szakmába.

2023. szept. 27. 09:16
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Le a kalappal, hogy ezt csinálod, én nem tudnám ffi létemre 😅.

Nekem nem lenne érdekesség, inkább a negatív oldalait látom, amiket te is írtál, szagok, stb...

2023. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy boncmester munkájú nő.
2023. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Metionin ***** válasza:
37%
Semmi, mi lenne. Ugyanolyan szakma, mint a többi. Annyi, hogy biztos jó erőben lehet, mert nehéz dolgokat is kell emelgetni.
2023. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

(A válaszod elolvasása előtt:)

Én azt gondolom, hogy mindenki maga tudja, hogy hol vannak a határai, mi az, amit szívesen csinálna, és mit bír el a gyomra. Én például sebész sem tudnék lenni, nekem az már túl bizarr, hogy én egy élő testben vagdossak, miközben lehet, hogy az illető élete múlik rajtam. Mások meg simán csinálják, és szeretik csinálni. Vagy például: sokáig pszichológiát akartam másoddiplomaként tanulni. De belegondoltam, hogy pszichológusként engem egy hét alatt földbe döngölne az a munka. Én magam lennék lelki roncs a sok tönkrement életet látva. Más meg évtizedeken át csinálja, és boldog, kiegyensúlyozott ember.

De napestig sorolhatnám a példákat.

Ha mondjuk máshol találkozunk, és az ismerkedés során mondod, hogy ez a szakmád, az biztos, hogy meglepődnék, mert nem egy szokványos szakma, de semmi rosszat, vagy abnormálisat nem gondolnék rólad. Csak... nem biztos, hogy én lennék a megfelelő partner a munkában történtek elmesélésére. De ha ez nem zavarna, semmi akadálya nem lenne az ismerkedésnek. (Mondjuk a gyakorlatban legfeljebb csak barátságnak, mert van barátnőm, de mondjuk ha barátnőmről kiderült volna, hogy ez a munkája, nem riadtam volna meg tőle.)


(A #14. válaszod elolvasása után:)

Sajnos az emberek szeretnek címkézni és ítélkezni. Aki már valami szokatlan (és nem túl "menő") dolgot szeret csinálni, az tutibiztos beteg, elmeháborodott, perverz, stb. Ha ez megnyugtat, engem sokan már azért is hülyének néztek, mert érdekelt a kínai írás, és elkezdtem tanulgatni. Az emberek szeretnek ítélkezni, de nem szeretnek gondolkozni, és megismerni. Mert azt nehéz. Ítélkezni meg könnyű, és attól többnek érzik magukat. (Nyilván akinek nem inge...)

Az, hogy sajnálatos módon sokakhoz - pl. barátnőmhöz - hasonlóan neked swem saját döntésed volt a továbbtanulás, az egyrészt felháborító (az ilyenen mindig ki tudok akadni... sokszor ezzel a teljes életét el lehet barmolni a gyereknek), másrészt viszont örülök, hogy te is utána merted megtalálni a saját utadat.

A halál pedig egy hatalmas nagy tabu a kultúránkban. Pedig közvetetten napi szinten találkozunk vele. Nincs olyan nap, hogy a híradóban ne sorolnának fel egy pár kiemelt halálesetet. A kórházsorozatok még mindig jócskán népszerűek, ott pedig majdnem mindegyik részben jelen van a halál. De pl. a Helyszínelők is egy elég népszerű sorozat, ott is minden rész egy halállal kezdődik. Vagy akár az összes krimi, meg a legtöbb akciófilm. Napi szinten találkozunk vele, de mégis tabu. Emiatt is éreznek egyesek antipátiát azokkal, akik mernek ezzel behatóbban foglalkozni.

Az, hogy az ember mit hogy bír lelkileg, az meg az adott személyiségtől, és a módszereitől függ.

Ami pedig azt illeti: persze, hogy van egy rejtélyes és érdekes oldala is, hiszen az, hogy ki miben halt meg, az is egyfajta nyomozás. Egy rejtélynek a megoldása. Oké, vannak egyszerűbb esetek is, de akadnak jóval összetettebbek is.

Én biztos, hogy alkalmatlan lennék erre a szakmára, de örülök, hogy neked tetszik, és hogy megtaláltad az utadat! :-)

2023. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Játékmester, - aki különösen jól ért a Hulla hopp karikához!...
2023. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik amit ìrtàl.
2023. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gyúrsz, kislány?
febr. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!