Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsit megrekedtem a döntéskép...

Kicsit megrekedtem a döntésképtelenségben, ki mit javasolna Debrecen vagy Budapest?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok. Eredetileg debreceni lakos, 6 éve élek Budapesten. A költözésemnek több oka is volt.

Van egy elég bántalmazó (mentálisan) apukám, akitől anyukám elvált már nagyjából 15 éve, de még mindig nem száll le rólunk, de szerencsére az utóbbi években nem találkoztunk vele, de minden évben ír valami levelet amin lehord minket mindennek.

Meg van egy volt párom akivel 6 évvel ezelőtt szakítottunk. Ő viszont egy nárcisztikus személyiségzavarral küzdő ember, ő viszont fizikálisan is agresszív volt, törte-zúzta a berendezéseket. A mai napig szokott ő is keresni, pedig már le van tiltva mindenhonnan. Belőle őszintén szólva bármit kinézek rossz értelemben, annyira hülye lett a kapcsolat vége felé.


Édesanyám egyedül él jelenleg Debrecenben, ez is nekem egy nehezítő tényező, hogy egyedül lakik és őt ez tudom, hogy mentálisan kicsit le is gyengíti, meg ugye csak idős már (nyugdíjas).


Szóval annakidején a fővárosba költözésem egyik mozgatórugója, hogy a fent említett 2 negatív emberrel ne találkozzak össze még véletlenül sem valahol az utcán vagy boltokban.


Kb. 2 éve nem vagyok már boldog Budapesten, ami főleg abból fakad, hogy nagyon drága az albérlet, és gondolkozok a hazaköltözésen viszont a fent említett dolgok miatt úgy érzem, hogy a hazaköltözés sem jó ötlet. Szóval Budapesten se jó meg úgy érzem Debrecenben sem. A munkalehetőségek miatt pedig más nem nagyon jön szóba, meg ugye így is messzire lakok anyukámtól, az is teher, hogy 3-4 hetente haza kell utazzak és akkor az a hétvégém gyakorlatilag fárasztó az utazás miatt.


Jelenleg összegyűjtöttem már egy kisebb garzonlakás árát, Budapesten végre tovább tudnék költözni, mégha nagyon picibe kb 25-30 nm-ert kell elképzelni, de legalább hitelmentesen tudnék benne lakni. De az albérletes életmódtól úgy érzem besokalltam, főleg a mai árak mellett.


A végső kérdés, hogy ennek tükrében ki merre mozdulna?

Hazamenjek Debrecenbe magam nyakába véve ennek a 2 borzalmas negatív, energiavámpír közelségét a nyakamba, akik akaratlanul is keresnek?

Vagy maradjak Budapesten a kis garzonlakás vásárlása mellett, viszont itt megmarad ez a lelki teher, hogy anyukám egyedül van és mi lesz ha idősebb korban nem tud magáról gondoskodni?



2023. szept. 28. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Debrecen
Más városba költözni
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha úgyis egyedül vagy, és csak az albérlet gond, én a fentiek alapján maradnék Budapesten, megvenném azt a lakást.


Ugyanakkor egyértelmű, hogy itt mást is meg kell oldanod az életedben. Aggathatsz jelzőket másokra, de egyedül Te tudsz határozottan fellépni magadért. A volt párod elől nem menekülhetsz egész életedben, kérhetnél (kérhettél volna) távoltartási végzést a fentiek alapján. Nem értem, apád levelét miért olvasod még el.

Édesanyád terhét pedig nem tudod átvenni, és nem is javaslom, hogy ezzel próbálkozz.

2023. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehet távoltartási végzést kérni a két zaklatód ellen, és akkor nyugodtan hazaköltözhetsz Debrecenbe ha az amúgy jobban esne.
2023. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Pest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2023. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:
100%

Valami Debrecenhez közeli település, ahol van munkalehetőség is, vagy be tudsz járni viszonylag egyszerűen?

És anyukádat is látogathatod, ha nem is minden nap de pl. hétvégente.

Mondjuk Debrecen elég nagy, ne anyukádhoz költözz haza és ne rakd ki az elérhetőséged sehová.

Smink, fodrász, manikűr és egy "4 ajtós szekrény" új pár elég jó megoldás lehet amúgy :) Onnantól oda költözöl ahová csak szeretnél ;)

2023. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De mit akarsz dolgozni?


Debrecenben nem dobálják a normális munkalehetőségeket...

2023. szept. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 - "Debrecenben nem dobálják a normális munkalehetőségeket..."


Nem mindenkinek.

Ha nincs valamilyen normális szakképesítésed, és tanulni sem akarsz akkor ne Debrecenbe menj.

Ha van, akkor rengeteg a munkahely.

2023. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, rengeteg 3 műszakos gyári robotmeló meg eladói állás, szellemi munkából meg infós.


Amúgy van OkJ-m, diplomám és nyelvet is beszélek, és nem túl sok normális munkalehetőség volt így sem, mikor nemrég kerestem.

2023. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 - Akkor vélhetően nem vagy egy IQ-bajnok...

Mert ha valakinek valóban ennyi végzettsége van, és nem talál Debrecenben "normális" munkát, azzal egyéb bajok vannak...

2023. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!