Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sose gondoltatok arra milyen...

Sose gondoltatok arra milyen jó lenne egy szabályok nélküli poszt apokaliptikus világban élni?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta néha gondolok erre hogy de jó lenne ez a totális összeomlás.

Mert a társadalom a szabályai és normái megoritenek.

Vagyok a totálisan szabad életre.

Hogy tényleg a szó legszorosabb értelmében azt csináljak amit akarjak

Mások is vannak így?



#Posztapokalibtikus vilag
2023. szept. 28. 18:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy tényleg a szó legszorosabb értelmében azt csináljak amit akarjak"


Mi az amit csinálnál és most nem csinálhatsz? Milyen szabály korlátoz téged jelenleg?

2023. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Annak csak a filmekben van romantikája, nem biztos hogy szeretnél egy olyan világban élni, ahol megszűnik a kereskedelem és élelmiszer előállítás, ezért azt eszed amit megtermelsz (és más veszi el tőled), találsz, vagy mástól veszed el, és így élsz napról napra.

Ha te azt csinálsz amit akarsz, akkor mások is. A mai világban is sokszor problémás a bűnözés szintén tartása, pedig nem kevés pénzt és emberi erőforrást ölnek bele. Ahol nincsenek szabályok és következmények, ott vagy te ölsz előbb, vagy téged ölnek meg.

Közben te arról ábrándozol, hogy végre nem kell dolgozni vagy iskolába menni, éled a nyugodt kis életed, megkapálod a kis veteményeskerted reggel, és majd eltelik a nap valahogy. De ha elviszi az időjárás amiből megélnél a következő hónapokban, vagy beteg/sérült leszel és infrastruktúra hiányában nincs mivel és nincs hova vagy kihez eljutni hogy orvosi segítséget kapj, akkor még jobban hatványozódik a maradandó károsodás vagy halál esélye.

És még lehet ezen fantáziálni sok más szempontból is.


Szerinted erre van szüksége a világnak, és ettől lesz jobb életed. Szerintem meg 72 órán belül meghalnál, vagy ha túléled és mai világ összes luxusa és kényelme elfogy pár hét alatt, utána egyre keservesebb nyomorban élnél.

2023. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én nem vágyom olyan dolgokra, amiket büntetne a törvény és nem szeretném, hogy bárki bármikor büntetlenül bántalmazhasson bármilyen módon. Nem vagyok valami Rambo hogy bárkitől meg tudjam magam védeni.

A normákkal és "társadalmi elvárásokkal" meg már most se foglalkozok, leszarom őket.

2023. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
62%
Meg kell halni, odaát nagyobb szabadság van.
2023. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Úgy kb az egész rendszer fojtogató olyanok vagyunk mint a robotok .iszonyatosan megkotjuk magunkat .


Egy poszt apokaliptikus világban lehet sok a nehézség de mégiscsak igazi élet lenne .

Nem elsősorban bűnözni szeretnék bár nyilvánvaló hogy ki kéne rabolni a boltokat nyilvánvaló hogy eroforrasokat kéne szerezni de az emberi élet érték akor is csak akor ártanak másoknak ha nem lenne más választás.


Nem lenne adó nem lennének közlekedési szabályok nem lenne bürokrácia

Csak emberek közötti tiszteseged csere.


Nem lenne jó egy ilyen vad világ?

Sose fantazialtatok róla?

2023. szept. 28. 19:15
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Mad Max, Elysium?
2023. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Törvények nélkül agyonütik egymást az emberek, annyira még nem fejlett a civilizáció hogy szabadon lehetne hagyni, te lennél az első áldozat. Csak ölés-rablás-ámokfutás lenne.
2023. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lehetne okosabban csinálni? Naív utopisztikus kérdés, de én nem tartom teljesen kizártnak, hogy az emberek inkább összefognak tartani, ha vége ennek a képtelen versenynek. Amúgy már kezdek én is bereccsenni a kapitalizmustól.
2023. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Most nem.tehetem meg hogy pl fürödjek akármelyik folyóban vagy horgásztoban .


Pesten meg a Dunába se lehet fürdeni irreális.

Lassan kutat nem.furhatok ashatok az állam engedélye nélkül annyira leszabalyoznak mindent .


Konkrétan kis korunktol kezdve megszabjak az életünk kötelező oltasok kötelező anyakonyvezes kötelező óvoda, iskola ,16 évig tankotelezetseg .


Aztán 18 tol ha nem dolgozunk gyűlik a tb tartozás

1/3 fizunk lekaparjak a többit elviszik 33% áfa val meg benzin jövedéki adóval.



Ledolgoztatjak az életed és aztán meghalsz mert a nyugdíjat a mai fiatal generáció nem fog kapni és ennyi az életünk.


Nem.erzitek azt hogy ennél jobb egy kényelem nélküli igaz élet?

Ami lehet rövidebb de tényleg élet?

2023. szept. 28. 19:32
 10/45 anonim ***** válasza:
44%

Volt egy könyv, abban kifejtette a szerző a társadalom valódi hozzáállását az egyénhez, miszerint:


"Dolgozz! Fogyassz! Dögölj meg!"


Számukra ennyit ér egy életed!

És akármilyen nagykutya az illető, ő is ebben van, csak nem veszi észre!

2023. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!