Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha véletlen elutalok egy...

Ha véletlen elutalok egy számlára pénzt akkor azt visszakaphatom? Mert mondjuk elrontottam egy számot?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem garantált. A saját érdeked a precíz és pontos adatbevitel, és utána még kétszer visszaolvasod egyesével vagy dupla számonként, hogy tényleg oda utalsz-e. A bank széttárja a karját, hogy ez a te felelősséged volt. Vannak ilyen sztorik, hogy megtalálták a téves számla tulajdonosát, és a bánatpénzt (10-20%) megtartva utalta vissza a maradékot, a többivel így jártál. Aki pedig semmit nem hajlandó, és még ki is menti egy továbbutalással, lehet soha nem hajtják be rajta, de egy bírósági ügy 3-4 évet biztos felemészt.

Neked meg csak annyi lett volna a dolgod, hogy megnézed kétszer jóváhagyás előtt, hogy tényleg az-e a címzett adata.


[link]

"Sajnos automatikus megoldás nincs ilyenkor, ugyanis minden esetben a tévesen megadott bankszámla tulajdonosa dönt arról, hogy eleget tesz-e a kérésnek, s visszaadja-e a kapott pénzt. "

2023. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 Én eddig úgy hallottam, hogy ha valaki olyan pénzt tart meg a bankszámláján, aminek nem ő a címzettje, csak véletlen került a számlájára (és persze visszakövethető hogy az kinek a pénze), az igencsak megütheti a bokáját, konkrétan lopás amit tesz. Persze akkor lehet rosszul tudom.
2023. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a cikkben, jogalap nélküli gazdagodás. 4 év volt a bírósági ügy vége, mire kimondták hogy meg kell térítenie. Addig megesz az ideg, meg fizetheted az ügyvédet a saját pénzedért.
2023. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Justinianus ***** válasza:
100%

EGY számjegyet nem lehet elrontani, minimum kettőt kell, de a másodiknál már az sem mindegy, hogy mennyivel rontod el (hányas helyett hányast írsz).

11 77 3377 - bármelyik számjegyet elrontod, nem fogadja el.

11 15 3377 - ha a harmadik helyen álló 7-es helyett véletlenül 1-est írsz, akkor a negyedik számjegynek meg 5-ösnek kell lenni, hogy helyesnek fogadja el. Ha 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 0-t írnál a negyedik számnak, megint csak nem fogadná el.

Ezt külön-külön minden 8-as számcsoportban (a számlaszám kétszer vagy háromszor nyolc számjegy).

A harmadik elrontott számjegy megint csak egy bizonyos számjegy lehet(ne), hogy helyesnek vélje a rendszer és elfogadja, stb.

Úgyhogy elég nagy művészet elrontani.

2023. szept. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!