Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha majd az AI miatt jön a...

Ha majd az AI miatt jön a 30+% munkanélküliség, nem fog véletlenül szétesni a társadalom?

Figyelt kérdés
Konkrétan eltűnik a fizetőképes kereslet, minden le fog állni.
2023. máj. 24. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Az a "ha" nem a mi életünkben lesz nyugodj meg. Majd ha Amcsiknál 30+% a munkanélküliség az ai miatt, nekünk akkor is lesz még +10-15 évünk mire ide is elér.


a 4 napos munkahetet képtelenek a cégek megoldani.. majd pont az AI-t fogják pikk pakk bevezetni..

2023. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Pont mint ahogy az ipari forradalomnál, vagy a szalagmunka megjelenésével szétesett. Ja nem, mégse.
2023. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Rosszat sejtek.
2023. máj. 24. 21:50
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Akkor még épp itt az időd, hogy felkészülj rá.


Nálam már fél éve az AI adja az ötleteket meg a vázlatot a cikkekhez. Nem csak elviszi a melót, hanem segíti is a kreativitást.

2023. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Már előbb a hatékony járványkezelés, és a klímaváltozás miatt hontalanná váló milliók sorsa valamiféle új közgazdasági rendszert tesz majd szükségessé, abban pedig az AI okozta értékek pedig mindenkit fognak gazdagítani, megszűnik a maihoz hasonló kitaszítgatós-dögöljmeg világ.
2023. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Én nem gondolnám, hogy az AI ekkora munkanélküliséget fog generálni valaha is. Biztosan vannak/lesznek olyan munkakörök, amiket át tud majd venni a mesterséges intelligencia, ugyanakkor új munkakörök is megjelennek az IT, ipar, mezőgazdaság, stb. fejlődésével. Pl. a gyártósorok gépesítése, a mezőgazdasági gépek és az önkiszolgáló pénztárak megjelenése/elterjedése, azaz a robotizáció sem döntötte pusztító munkanélküliségbe a társadalmat, egyszerűen átcsoportosult a munkaerő máshová. Vélhetően újra ez fog történni. Úgysem egyik napról a másikra történik majd az AI effektív munkába állítása, vagyis a társadalomnak lesz ideje alkalmazkodni a változásokhoz.
2023. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Remélem minél hamarabb bekövetkezik. Sok beképzelt irodista mehet DOLGOZNI.
2023. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Azt kérdezed, hogy mikor már nem nekünk kell dolgozni, hanem olyan dolgoknak, amik nem élnek, nem elbasszák a létezésüket, akkor az nekünk rossz lesz-e?

Te ennyire hülye vagy? Ha akarod, te dolgozhatsz. Majd beszélgetsz a robotokkal, akik ott vannak, míg az emberiség az örökk vakációját tőlti.


ostoba...

2023. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnos a hrmadik világban a szegény tömegek nem mindig profitáltak egy-egy technikai újításból, nem mindig a szegények közt került igazsgosan szétosztásra az így megtermelt plusz érték, sőt volt amikor még kiltástalanabbá vált a szegének nyomora.


Ettől függetlenül én is optimista vagyok, az AI iránt meg még pluszban külön is optimista, de ez mindenképp emberi bölcsességet igényel, sajnos nem mindig teljesen automatikus a jó jövő. A globális problémák talán bölcsességre terelik az emberiséget, de azért ez nem volt mindig így a múltban. A magyar rendszerváltáskor a hajléktalanok élete rosszabb lett. A csomagautomaták, gurulós bőrőndök feltalálásakor az indiai kulik élete rosszabb lett.


Ma szerencsére már reflektáltabb módn viszonyul az emberiség ezekhez a kérdésekhez, ezért alapvetően mégis optimista vagyok. Egyébként én az AI leálltását én nagyon túlzásnak tartom, mert szerintem mindenképp kell az AI: legyen a rák gyógyítható vagy legalábbis kezelhető, legyen rejuvenáció, legyen biológiai halhatatlanság, kerüljenek megismerésre a kozmosz mélyebb titkai.

2023. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!

Kár ide kiírni ilyen kérdést amelyre a többségnek nincsen semmiféle válasza, avagy annyira ostoba mint pl. a 8-as is!


1. Az ember 90%-a azt sem tudja, hogy eszik-e vagy isszák az A.I.-t.

2. Akik felismerték az előnyeit és tudják használni, azok lesznek a nyertesei és igen sokan kő gazdagok lehetnek, ha elég ügyesek és kreatívak.

3. Ahol nyertesek vannak, ott persze vesztesek is. Legelőször a diplomások lesznek a vesztesei, hiszen az A.I. másodpercek alatt elvégzi több millió diplomásnak az egész havi pöszmögését, ráadásul több mint 100 nyelven. Ugyanez lesz az informatikusokkal is mivel teljesen kész programokat tud írni, bármelyik programnyelven szintén másodpercek alatt.

4. Eközben már nagy sorozatban készülnek Ázsiában a robotok, melyek kiváltják az összes fizikai munkát. Vagyis az alacsony végzettségűek munkáját veszik át pár éven belül. Pl. árufeltöltők, pénztárosok, raktárosok, biztonsági őrök, pizzafutárok, postások, portások, banki ügyintézők, pincérek stb...stb.. lesznek a következő munkanélküliek.

5. Egyenlőre a valamilyen szakmát tudó mesterembereket nem tudja (még) helyettesíteni.


Aki ez alatt a hátra lévő pár év alatt nem tud egy komoly vagyont felhalmozni, azokból lesznek a nagy vesztesek és a mesterséges intelligencia rabszolgái lesznek sajnos.


Csak jelzem, hogy a fentieken nem változtat a lepontozás.

2023. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!