Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről a szituáció...

Mit gondolsz erről a szituációról? (tegezés-magázás)

Figyelt kérdés

A szüleim már egészen a születésem előtt jóban voltak a még egyetemről megismert szaktársaikkal. Az ő gyerekeik a kezdetektől fogva tegezték a szüleimet, nekem viszont magáznom kellett az ő szüleiket, mígnem 22 év után random egy elköszönésnél mondták, hogy amúgy tegezzem őket nyugodtan. Mondanom sem kell, hogy ennyi idő után a számra sem jön velük kapcsolatban, hogy sziasztok. Másik pedig az, hogy nekem ez az egész annyira fura szituáció. Miért ennyi idő után? Miért pont most? Mire vártak eddig? Én annak vagyok a híve, hogy valakivel vagy tegeződünk a kezdetektől vagy magázódunk (ők természetesen engem tegeztek), de akkor legyen valamelyik és évtizedek után ne kezdjük el módosítgatni, mert az enyhén szólva kellemetlen. Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről?

/ezidáig egy összejövetel úgy nézett ki 22 évig, hogy mindenki tegezett mindenkit, csak én magáztam őket/



2023. szept. 29. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, utcában az egyik néni egyszercsak, 22 éves koromban (mindig ott lakott ő is, én is) kitalálta, hogy most már amúgy tegezhetem. 1 darabig, 1-2 alkalommal még próbálkoztam a szervusszal, de túl fura volt; visszaváltottam csókolomra. :) Én most 31 vagyok,ő hetven valamennyi. :):)
2023. szept. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen megértem, hogy neked se megy a tegeződés. Velük azért szoros viszonyban vagyunk/voltunk, szóval lett volna alkalmuk korábban is felajánlani - ezért sem értem.
2023. szept. 29. 02:47
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Fura szerintem is. Te szüleid úgy látszik, lazábbak. Hagyjuk ezt. Bár tegeződést visszautasítás meg sértés.
2023. szept. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Idősebb emberként én sosem erőltetném ezt egy fiatallal, sokakban automatikusan megvan az, hogy tiszteletet nyilvánítanak, és zavarba jönnek, ha tegeződni kell.

Aki meg olyan laza, hogy majd szétesik, úgyis tegezni fog.

Az fix, hogy én nem fogok átnevelni senkit.

2023. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

azért illene ennyi idősen lassan felnőni és megtanulni kulturált ember módjára beszélgetni... ha felajánlja a tegeződést, tegezd. nem vagy te nyomortelepi ötéves, aki csak a kezicsókolomot ismeri, vagy igen?

négyes, mert letegezni egy felnőtt embert, aki téged meg magáz, az nem bunkóság, ugye? csendőrpertu.

2023. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!