Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen, mondjuk a 90-es években...

Régen, mondjuk a 90-es években (belőlem indulva ki), miért volt megengedett, hogy az óvónő mindig 1-1 embert elvigyen a lakására játszani, majd értesítse a szülőket, mentek értük a megbeszélt időben és helyre?

Figyelt kérdés
2023. okt. 3. 11:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egyszer, engem választott ki az óvónő, játszottam a gyerekeivel nála, emellett ettem ott levest is+kakaós csigát. Régen, miért volt ez természetes?
2023. okt. 3. 11:23
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én dolgoztam, olyan előfordult, hogy a szülő nem ment időben a gyerekéért valamilyen oknál fogva.

Zárásidő után az óvónő hazavitte magához a gyereket. Oda ment érte aztán a szülő.

Nem tudom, mikor, de megtiltották az ilyen "gyerekmegőrzést". Valami olyasmire emlékszem, hogy utaltak olyasmire, hogy útközben baleset is érheti az óvónőt és a gyereket.

Onnantól, ha zárásig nem jöttek a gyerekért, a rendőrségnek kellett szólni és átadni a gyereket.

Általában nem hívtunk rendőrt, hanem mindig valaki vállalta, hogy ott marad.

2023. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi.
2023. okt. 3. 11:32
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az óvónénimnél meg nintendóztam. 😊

Ez nem volt természetes, egy mindössze egy jó szokás volt, ami amúgy a szülőkkel meg volt beszélve előre.

2023. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a szüleid megbeszélték vele, és onnantól ő nem mint óvónő, hanem mint a szülők által megbízott bébiszitter járt el. Így jogilag is támadhatatlan a dolog - legföljebb az adóhivatal kötözködhetett volna, hogy az óvónő a plusz jövedelme után is adózzon.
2023. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egy alkalom volt csak, de jó elfoglaltság volt, meg önként ajánlotta fel a nevelő. Többiek közül is mindig választott 1-1 személyt, aki nála játszhattak. Köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 3. 11:45
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahova az én gyerekem járt oviba ott ilyen dolog nem volt. Ha lett volna rá lehetőség biztos körbemegy a hír a szülők között. De nálunk ilyen nem volt. Nálunk a dada maradt a gyerekekkel akiket 4 óráig nem vittek el a szülők-nagyszülők. Ez 20 éve volt.
2023. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nálunk, nagyon aranyos volt az óvónő. Minden gyerek szerette, emellett ő is őket, ezért akart mindig más gyereknek lehetőséget adni a játékra. Volt náluk építhető vár is, jó mulatság volt.
2023. okt. 3. 11:59
 9/19 anonim ***** válasza:
Én nem emlékszem ilyenre, engem mindig hazavittek délután, de öcsémnél sem tudok róla, hogy lett volna ilyen. Én arra tippelek, hogy olyankor fordulhat elő, ha a szülők sokáig dolgoznának, és későn tudnának a gyerekért menni, aztán ne az legyen, hogy a gyerek egyedül van ott még az oviban több órát nap végén, és az óvónéninek is lenne aznap még más dolga. De ez csak tipp. Olyanról hallottam már ismerős óvónőtől, hogy az oviban maradtak még ott sokáig olyan gyerekkel, akiért nagyon későn mentek, de nem vitték haza az óvónénik, az oviban várták meg a szülőket ilyenkor. Aztán lehet, hogy van, ahol inkább úgy oldják meg, ahogy a kérdésben felmerül, de ehhez kell az a bizalmi kapcsolat az óvónénivel, hogy így rábízzák, nem saját kútfőből találják ki.
2023. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ügyelet után otthagyott gyerekeknél volt általában. Mert az óvónőnek lejárt a munkaideje és jelzett a szülőnek, hogy nála átveheti az ottmaradt gyerekét.
2023. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!