Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted mely esetekben...

Szerinted mely esetekben "megengedett" a kegyes hazugság? Ha véleményed szerint sosem kéne megengedettnek lennie, miért gondolod így?

Figyelt kérdés
2016. nov. 17. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Vannak helyzetek, amikor megengedett. Nemrég meghalt egy ismerősünk, mellettem a kórházi ágyon. Szülei eljöttek megkérdezni, sokat szenvedett-e, és hogy haragudott-e rájuk, amiért nem látogatták.

Szívem szerint az igazat mondtam volna, szenvedett, haragudott. De kinek tetem volna jót? Hazudtam.

2016. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nincs olyan, hogy kegyes hazugság. Csak hazugság van.

Ha valakit érdekel a véleményem megmondom, akár pozitív, akár negatív. Ha valaki nem bírja elviselni a negatív véleményt, ne is kérdezze. Az olyan embereket meg nem bírom, akik csak azért kérdeznek, mert ajnároztatni akarják magukat a pozitív véleményekkel.

Őszinte embernek gondolom magam, és hasonlóan őszinte emberekkel veszem körül magam. Akik mégis visszaélnek ezzel, vagy kiderül bármiféle hazugságuk, füllentésük, onnantól kezdve fenntartásokkal kezelem az illetőt, és megtartom a 3 lépés távolságot tőle.

Én úgy gondolom, hogy az őszinteség kell, hogy legyen az alappillére a kapcsolatokat (szerelmi, családi és baráti kapcsolatoknak is).

Egy ilyen csúnya világban csak akkor tudsz igazán nyugodtan együtt lenni valakivel, ha a bizalom 200%-os, ahhoz pedig a teljes őszinteség elengedhetetlen.

A házasságom is erre épül a kapcsolat kezdetétől fogva, és nagyon harmonikusan élünk együtt már 7 éve.

2016. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Amikor másik nem elég egy megfelelő szintű megértésre, így őszinteséggel ártanánk.
2016. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát én annál undorítóbbat el sem tudok képzelni, amit az #1-es leírt, és a hozzá hasonló gondolkodású emberektől is undorodom. A hozzátartozó igenis megérdemli, hogy tudja, hogy a halottja mit élt át, én pl. az igazságot akarom hallani, még akkor is, ha az fáj, de nekem jogom van tudni, hogy egy szerettem hogyan halt meg. Hogy jössz te ahhoz, hogy ettől valakit megfossz, mert te úgy gondolod, hogy nem ártasz senkinek? Hogy jössz te ahhoz, hogy elöntsd, hogy egy hozzátartozó mit akar tudni és mit nem? Ha valaki a fájdalmas igazságot szeretné tudni, semmilyen jogod nincs ettől megfosztani! Undorító az ilyen ember, mást erre nem tudok mondani.
2016. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Minden esetben, a nem kegyes is. Ki/mi tiltja?

Más kérdés, hogy saját magadban ezzel hogy számolsz el.

2016. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apám mesélt egy esetet. Vasúti balesethez mentek ki a kollégáival, ember is sérült, még élt, amikor kiértek és eszméleténél volt, de egyértelmű volt, hogy nem lehet megmenteni az életét. Ennek ellenére biztatták, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek. Azt mondta, hogy kegyetlenség lett volna megmondani neki ott abban az állapotban, hogy bele fog halni a sérüléseibe.
2016. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazad van 4. hozzászóló!

22 éves lányához egyszer sem jött be az onkológiára látogatni. Talán (?) el kellett volna neki mondania, hogy amíg él, nyomja agyon a tudat, hogy sz@r anya volt.

2016. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!