Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi annak az előnye, ha valaki...

Mi annak az előnye, ha valaki határmenti településeken él a családjával? Lehet ezt élvezni, ha nem vagyunk másik országban is tevékenyek (kereskedelem, szolgáltatások stb.) céljából?

Figyelt kérdés
2023. okt. 4. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én az osztrák határ mellett lakom, de nem dolgozom kint. Előnye, ha itthon nyitsz egy vállalkozást, a szomszéd országból többen fognak átjönni igénybe venni, ha a kinti szolgáltatást olcsóbban adod, de itthoni árakhoz képest pedig drágán. Magyarul középárat képezel. Itteni fodrászok, fogorvosok stb mind így csinálják, és euróban kapod a fizetést. Nem mindegy.
2023. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Az ilyen kommenteken mindig jót röhögök :D

Valaki el tudja képzelni magyarként, hogy ukrajnába járjon fodrászhoz, fogorvoshoz :D

Azért mert magyarországon is lehet élni, attól még a minőség fényévekre van az osztráktól :D

2023. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
2-es, ülj be bármelyik étterembe, kávézóba nálunk. Csak osztrák beszédet hallasz...
2023. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mármint? Tevékenység szempontjából előnyös-e? Vagy azon kívül van-e bármi előnye? Kicsit fura a második mondatod :S
2023. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan ország határa mellett lakok ami nem EU tag és szegény is. Előnyét nem, hátrányát annál többet látok. Ha nem lenne fél napos procedúra a határon való ki- majd belépés, akkor is csak hangulatrombolónak lenne jó, olyan településeken mászkálni amik ugyanolyanok, mint a határ ezen oldalán lévők, az emberek ugyanugy magyarul beszélnek, csak minden sokkal de sokkal lepukkantabb, reménytelenebb. Ha kicsit jobb lenne a helyzet odaát akkor persze, lennének előnyei, 3x ekkora lenne a város környéke mint ma, arányosan több munkalehetőséggel, látnivalóval, mindennel.
2023. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a horvát határhoz élek közel. Rendszeresen járunk át, vannak ott barátaink, járunk vásárolni, kirándulni, étterembe. Nekem ott is olyan, mintha itthon lennék. És fordítva is igaz, onnan is járnak át a közeli városokba. Van, ami náluk jobb, van, ami nálunk. Meg nem ugyanazok az üzletek vannak, más a választék.
2023. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok a hátránya, mert nagyon sok az ingázó, nagy a forgalom és sok az olyan ember aki ideiglenesen lakik a magyar nyugati határmenti településen. Mint egy alvóváros.
2023. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

3-as rengetegszer voltam Győrbe, külföldiek társaságában igen, de rajtuk kívül még egyet se láttam, pláne nem osztrákot.

Azért azokat a külföldieket ne említsük akik eleve Győrben dolgoznak.

2023. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Győrt ne hasonlítsuk már olyan helységekhez, amik mondjuk közvetlenül (500m - 2km) a határ mellett fekszenek xD
2023. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van ami olcsóbb “odaát”, akkor bármikor át lehet menni érte.
2023. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!