Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak az élelmiszeripar akarja...

Csak az élelmiszeripar akarja elhitetni velünk, hogy folyamatosan ennünk kell?

Figyelt kérdés

Nekem az a teóriám, hogy azért vannak ezek a "szabályok", hogy pl a reggeli a legfontosabb étkezés és reggelizz úgy, mint egy király, vagy hogy napi 5x kell enni, különben leáll az anyagcseréd, vagy hogy fehérjét kell innod ha fogyni akarsz, mert az izmodból fogysz először, stb, hogy minél több kaját vegyünk. Ezzel nekik több pénzük lesz.


Én is áldozatául estem ezeknek, sokat ettem. Most csak napi egyszer szoktam (OMAD diet), olcsóbb, jobban is érzem magam, finomakat eszem és még fogyok is (kcal deficit miatt).


Amúgy ez is elég rossz hogy ennyire elérhetőek a gyorskaják, tele van Budapest gyorséttermekben, nyilván többet költesz (és többet is hízol), ha mindig ilyeneket veszel, mert nincs időd főzni a rohanó világban.


2023. okt. 5. 11:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

„napi 5x kell enni, különben leáll az anyagcseréd...”


Ez ugye megint valami amerikai zagyvaság, minden ilyen kreténség onnan jön. Az "anyagcsere leállása" meg biológiai Nobel-díjra esélyes felfedezés lenne :-D

2023. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem. A gyomrod hiteti el veled...


Az egyebkent mar kiderult, h a "reggelizz, mint egy kiraly, a reggeli a legfontosabb etkezes" duma csak egy szlogen, amit egy gabonapehely-gyarto talalt ki, (talan a kellogg's),h fellenditse forgalmat.



Én is áldozatául estem ezeknek, sokat ettem

A falanksagodnak lettel az aldozata.

Az meg, h nincs az embernek ideje fozni egyaltalan... nehezen hiszem, h vki ennyire elfoglalt legyen.

2023. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%
Önuralom. Józanság. Következetesség.
2023. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A szervezetem reagál arra, hogy az "élelmiszer" egyre kevesebbet tartalmaz mindenből.
2023. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%

Csak az élelmiszeripar akarja elhitetni velünk, hogy folyamatosan ennünk kell?


Nem. Ezt te hiteted el saját magaddal. Vállald a felelősséget a saját életedért.


Te döntöd el, hogy miből mennyit eszel. Senki nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy ezt és ezt kell enned és ennyit.

2023. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

Reggeli

Tízórai

Ebéd

Uzsonna

Vacsora


Mindig is ez volt a normális.

A tartalmán múlik minden.

2023. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Shaddark ***** válasza:
90%

"fehérjét kell innod ha fogyni akarsz"

Ez szerintem butaság. Pontosabban valakinek ez a módszer jön be, valakinek meg a fordítottja. Fogyáshoz kevesebb kalóriát kell bevinned mint amire a szervezetednek a súlyod megtartásához szüksége van. Hogy ez fehérjedús vagy fehérje szegény legyen, az mindegy. Pontosabban valakik az elsőt tudják folyamatosan fenntartani, valakik a másodikat, ezt mindenkinek magának kell kikísérleteznie mi az ami bejön neki fenntarthatóan.

Keked is azt ajánlom, ha foglalkoztat a téma nézz rá három harmad videóira, mindenről jól érthetően kapsz választ azokból a Youtube-on.

2023. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan már srácok, úgy cisnáltok, mintha valóban nem lenne egy halom infó arról, hogy hogy kell egészségesen enni stb.

Itt az oldalon is rendre jönnek az emberek, hogy a napi 5 étkezés a csak és kizárólag egészséges, aki mást állít az alsóhangon buta, de akár még gonosz is.


Lehet ti így vagytok vele, de a legtöbb ember visoznt úgy van, hogy nem csak létezik és hisz valamit, hanem utánanéz ilyen vag yolyan forrásokból valaminek és azokból teszi össze, hogy akkor mos tmi is a jó neki.


Márpedig vlaóban, a csapból is az folyik, hogy mindenfélét és folyamatosan fogyasztani kell.

2023. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Shaddark ***** válasza:
52%

"Ugyan már srácok, úgy cisnáltok, mintha valóban nem lenne egy halom infó arról, hogy hogy kell egészségesen enni stb."


Ebben igazad van, ám szerintem (így érzésre) sokkal több a féligazságokat tartalmazó dezinformáció, mint a normális. Lásd norbi agymenéseit. Mindenki a saját termékét próbálja eladni, és ehhez kitekeri, csűri csavarja az igazságot, amiből néha akkora bullshitek jönnek ki ami semennyire nem igaz. Mint az egyél fehérjét / ne egyél fehérjét ha fogyni akarsz. Meg a tabletták, amik tényleg lefogyasztanak egy hónap alatt, de aztán visszahízol kétszer annyit mert nem fenntartható. Persze, ha tovább szedi és beledöglik akkor vékonyan hal meg, ebben még van is valami igazság szerűség :)

Szóval inkább kétszer kérdezzen valaki mielőtt elhisz bármit is.

2023. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

Próbáld ki, hogy felhagysz a táplálkozással.


Ha nem halsz meg, akkor csak az élelmiszeripari lobby nyomására kellett kajára költened korábban.

2023. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!