Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért van sokkal...

Manapság miért van sokkal több fiatal, aki fiatalabbnak néz ki a koránál akár 5-7 évvel, mint az én időmben voltak?

Figyelt kérdés
Sokkal több 25-35 évest ismerek, akik simán kinéznek a koruknál 5-7 évvel fiatalabbnak, mint amikor én voltam ennyi idős. És ezt nem csak én látom így, hanem olyanokról beszélek, akiket tudom, hogy mások is, korukbeliek vagy fiatalabbak is fiatalabbnak látnak a koruknál. Pl. egy kolléganőm 35 éves és tényleg mindenki 27-28 évesnek nézi szinte. De a fiam is 30 éves lesz és általában 23-25 évesnek nézik őt. Miközben magas, férfias, tehát nem azért, mert annyira kisfiús lenne. Ahogy a kolléganőm sem kislányos egyáltalán. Másokat is ismerek, ezek csak példák voltak. Régen 20-30 éve ez sokkal ritkább volt, mint manapság. Miért?
2023. okt. 6. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Amikor gimiben jártam, láttam a régi tablóképeket. Az akkori 18 évesek kinéztek vagy 30-40 évesnek. Szerintem ez a divat, életmód, haj és szakálstílusnak köszönhető, hogy régebben öregebbnek nézett ki a legtöbb fiatal.


Én 33 éves vagyok, de legalább 5 évet letagadhatok minimum.

2023. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Eddig az volt, hogy a tini lányok miért néznek ki idősebbnek, most meg ez.


Szerintem példákat kiragadsz: ismerek sok embert a korosztályomban, és míg én jóval fiatalabbnak tűnök, vannak, akik jóval idősebbnek. És el nem tudom képzelni, hogy 30 körül hogyan veszed észre valakin, hogy 5 évvel fiatalabb vagy idősebb. Olyan sokat nem változik az ember már ebben a korban 5 év alatt (még akkor se feltétlenül, ha nőről van szó, és gyereket szül).

2023. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Én azért nem látok olyan hű, de nagy különbségeket.

De egyébként az életmód az oka.

2023. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy ez az....


Most államvizsgáztam estin, velünk szemben a nappalisok. Hát többségük kinézett 17-nek, pedig nyilván 22-24 között voltak.

A tablónkat visszanézve mi kinéztünk 20-25-nek 19-20 évesen.

2023. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

2



Szerintem pont 25-30 között változunk sokat.


Ha gyereket szül, pláne.

2023. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Sokkal később lesznek szülők, és sokkal tudatosabban állnak az emberek az egészségükhöz.
2023. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

"sokkal tudatosabban állnak az emberek az egészségükhöz."


Aha, persze, ezért van annyi dagadék meg anorexiás szerencsétlen. Jó vicc...

2023. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
#7 Közben viszont egy csomó olyan dolog a kultúra része lett, amivel régebben senki nem foglalkozott, a témánál maradva például ha nem akarsz idő előtt megszottyadt összeaszott bőrt, akkor erős naptejjel kened magad nyáron.
2023. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem azért, mert az életmérföldkövek később következnek. Pl. 50 éve 18 évesen lazán elmentél dolgozni, hamar megházasodtál, elkezdtétek építeni a házad, majd jöttek a gyerekek és már 25 voltál.

Manapság már kb alap a diploma, utána még évekig kell munkahelyeken teljesíteni, hogy az ember bedolgozza magát, lakás kb elérhetetlen, házasság gyerek 30 felett.


Ezek a történések meglátszanak az ember arcán.

2023. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9


De azért tudtommal nem a boldogság öregít. ;)

2023. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!