Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki 30-asként se kezd öregedni...

Aki 30-asként se kezd öregedni (ráncok, fáj itt, fáj ott, 2 korsó sör után másnaposság) és szerinte ez az életmódja miatt van, az hogyan él pontosan?

Figyelt kérdés
2023. okt. 9. 16:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
30-as években még nem kellene öregedni. Amúgy genetika sokszor. Én 25 alattinak nézek ki így 31 évesen is. Különösen nem sokat teszek. Ok, 21 éves korom óta fényvédőzök télen-nyáron. Mostanában igyekszem elkezdeni egészségesen élni. Edzés, több zöldség, gyümölcs stb. Amúgy nőknél sokat jelent a terhesség, szülés is. Szerintem az rengeteget öregít.
2023. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg sok függ az életmódtól.

Most vagyok 55 éves, de rendszeresen 30 körülre saccolnak. Az itt fáj-ott fáj teljesen ismeretlen számomra, akkor fáj valamim, ha a sporttól izomlázam van.

Az elözövel ellentében a terhesség-szülés nem annyira probléma, az föleg akkor az, ha a terhesség alatt a nö zabálni kezd és 20-30 kilókat hízik fölöslegesen. Négy gyereket szültem, de egyik terhességemnél sem lettem több 8-10 kilónál többel a szülésig - ennyi kellett a gyerekre meg a kapcsolódó részekre, a kórházból minden esetben normál súllyal jöttem haza.

Egész életemben mértékkel ettem, soha nem voltam elhízott (annak ellenére, hogy az adottságom megvan hozzá), sok gyümölcsöt-zöldséget fogyasztok, állati termékeket nem (nem elvi okokból, hanem mert így érzem magam jól). Alkoholt nagyon keveset iszom, mert nem esik jól, nem dohányzom, sokat mozgok a szabadban, rendszeresen sportolok.

Orvoshoz évente járok kontrollra, az eredmények alapján az orvos szerint kb 30 évesnek megfelelöek az értékeim.

2023. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

A 30 egyrészt még fiatal, másrészt az életmód sokat számít.

Én rendszeresen fényvédőzök, sportolok, sok fehérjét fogyasztok, meg terápiára is jártam. Nem dohányzom, évente max kétszer iszom egy-két italt. A legfontosabb talán mégis, hogy nem szültem, az sokat rongál a testen.

32 vagyok egyébként, szerintem 30-nak nézek ki, de egyetlen ránc nincs rajtam, nincs rajtam napfolt, pigmentek ilyenek, de legfőképp nem vagyok megkeseredve. Na, jó talán pont azért, mert nem kell férjjel meg gyerekkel bajlódnom. :D

2023. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Kitana. ***** válasza:
100%

Szerintem ez lenne a normális, hogy 30-asként még nem fáj mindened, inkább az a kérdés, mit csinál, akinek mindene fáj.

Én dohányzom, mondjuk nem tinikorom óta, iszom alkoholt, de nagyobb mennyiségnél vízzel együtt, így nem szoktam másnapos lenni, meg eleve próbálok eleget inni minden nap, normálisan eszem, fényvédőzök + kerülöm a napot, nem szültem, nem stresszes az életem, viszonylag aktív vagyok, szóval kb ezek. + genetika.

2023. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én 40 és 50 között voltam a csúcson. Pedig aztán nem tettem érte semmit. Ha négy vége lett volna a gyertyának, akkor négy végén égettem volna. Na, jó, talán annyit,hogy 33 évesen leszoktam a masszív piálásról, és a cigit is letettem.
2023. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
61%
Ez nagyrészt genetika, az életmód inkább csak rontani tud rajta, javítani nem.
2023. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nekem már nem mindegy, milyen pózban ülök, mert elkezd fájni itt-ott és a felállás, megindulás is érdekes.


Nem tudom, az orvosi eredményeim alapján hány éves vagyok, de szerintem addig jó...

2023. okt. 9. 19:57
 8/36 anonim ***** válasza:
41%
Akkor kezdj el sportolni meg rendszeresen sétálni, mozogni, a két korsó sör ivása helyett.
2023. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Tudsz bármit is az életmódomról? :'D
2023. okt. 9. 20:23
 10/36 anonim ***** válasza:
68%
9-es, pedig a rendszeres sport nagyon sokat számít. Mozognod kéne, minden nap sétálnod sokat, ellenállásos edzést végezni heti legalább háromszor. Nem fájna semmit egy idő után, hidd el.
2023. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!