Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik annyira túlsúlyosak,...

Akik annyira túlsúlyosak, hogy már a séta is nehézséget okoz! Hogy jutottatok el idáig? Hogyhogy nem tudtatok változtatni a folyamaton?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Családban van olyan, aki pszichés betegségre kapott olyan gyógyszert, ami hízást okozott nála, plusz rosszul volt beállítva az inzulin a cukorbetegségére, és az sem tett jót a diétájának. Az elmúlt évben beállították rendesen a gyógyszereit, volt, amin változtattak, inzulinból kapott másfélét, ami ráadásul segíti a diétát, és ritkábban kell egy nap adagolnia, ezzel megindult egy kicsit a testsúlya jobb irányba, persze, ez lassú folyamat, de már tud fogyni.
2023. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Én is hasonló meglátással rendelkezem mint az #1-es. Nekem két ismerősöm van aki a III. fokú elhízás tartományában van, mindketten 65-70 kilósak voltak még 10 évvel ezelőtt. Ők sem tudnak változtatni a folyamaton, mivel a gyógyszer szedése felborítja az egész hormonháztartást, így például a kcal deficit számítás ilyen esetekben semmit sem ér. Egy szónak is száz a vége, az ilyen antipszicho szutykokat tilos beszedni!
2023. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azzal nem értek egyet, hogy tilos beszedni. Az én rokonom volt már öngyilkosság határán is, kellett neki a gyógyszer. De az már az orvosok dolga lenne kontrollálni, illetve összenézni akár más gyógyszerekkel, más betegségekkel, hogy ne alakuljon ki más egészségügyi probléma, vagy ne súlyosbítson egy másik meglévőt. Sajnos ebben is óriási hiányosságok vannak a magyar egészségügyben.
2023. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
#3 Veled is egyetértek részben! De szerinted addig Magyarországon lesz változás az egészségügyben amíg valaki csak azért megkapja egy nagyon súlyos betegség diagnózisát, hogy fel tudjanak neki írni erős gyógyszereket, amiket már rég ki kellett volna vonni? Gondolok itt: Borderline szindróma, skizofrénia, ptsd, stb-stb..
2023. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egyformák az orvosok. Az én rokonomnak most ahol legutóbb volt, jól beállítottak mindent. Mint írtam, megindult a fogyás is, és pszichésen is kiegyensúlyozott, de ehhez szedni kell sajnos gyógyszert, mert olyan állapotba kerül nélküle, nem kell sokat szednie egyébként, de sajnos kell. Viszont most már szinkronban van más gyógyszerekkel, változtattak az inzulinon is. Most olyan orvosok foglalkoznak vele, akik ezekre figyelnek, és összehangolják a kezeléseket. Ha úgy érzed, hogy egy orvos nem jól jár el, kérj másodvéleményt másik orvostól másik intézményből, ahol nincsenek kapcsolatai az előző orvosnak és független szakvéleményt kapsz.
2023. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Szerencsére nem kellett másodvéleményt kérnem semmiről, mert amikor nekem voltak ilyen jellegű problémáim (2010-es évek eleje.) Én sajnos egy TB alapon támogatott intézményhez fordultam, ahol rögtön írtak is fel 2 nagyon erős gyógyszert, aminek a receptjét, mivel akkor még nem a 'felhőbe' küldték el, dobtam is ki. Többet nem is fordultam hozzájuk, csakis magánrendeléshez, ahol kiderült olyan jellegű problémám van amihez nem is szükséges gyógyszer fogyasztása, ennyit a "szakképzett" pszichiáterekről. Ha maradtam volna az ingyenes megoldásnál körülbelül 2 hetente rohangálhattam volna a rendőrségre, vagy a TASZ-nak írogathattam volna, aminek valószínűleg semmi eredménye nem lett volna, nem véletlenül írtam, hogy nem szabad beszedni.
2023. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!