Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egész élet egy nagy mókuske...

Krómgyűrű kérdése:

Az egész élet egy nagy mókuskerék? Valóban az?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt veszem észre, hogy azért dolgozunk, hogy éljünk és ebből nincs kiszállás. 3 éve kezdtem el dolgozni és hónapról hónapra ezzel szembesülök.


Felkelés, munka, irány haza, vacsora, alvás. Ennyiből áll jóformán a hétköznapom. Hétfőn már a pénteket várom, hogy haza tudjak utazni a szüleimhez. Otthon sok minden van, ami le tud kötni.


Látok embereket, akik tanyán élnek, szinte semmi pénzzel, önellátóak, de boldogok. Mert szeretik azt ami csinálnak, és azt szívvel-lélekkel teszik.

Komolyan ezen gondolkodom, 23 évesen, hogy hasonló életmódot kell folytatnom.


Míg itt a nagyvárosban az emberek áttaposnak egymáson, délután kész életveszély közlekedni, mert rohannak haza. Mindenki a pénzt kergeti, mert egyértelműen abból tartja fenn magát.


Nektek mi erről a véleményetek? Csak nekem tűnik ez amolyan robotolásnak? Monoton életnek?



2023. okt. 11. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Valakinek mókuskerék, valakinek nem, nyilván ez a vidéki életmód amit most leírtàl, az egy mai 20-as éveiben járó embernek már nem kivitelezhető, csak nagy lemondásokkal :D
2023. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Mi az, ami otthon le tud kötni?
2023. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Nevezhetjük mókuskeréknek is. Én inkább egy szakadékba vezető mozdonyhoz hasonlítom.
2023. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Kitana. ***** válasza:
61%
Lehet ha a szabadidődben nem csak vacsoráznál meg aludnál, akkor másképp látnád.
2023. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Mert aki tanyán van, az nem dolgozik?
2023. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Még csak tanyán van ám a mókuskerék! Ott aztán 24 órából 20at elvisz hogy kertet gondozol, állatokat tartasz. Ott nincs olyan hogy ma nincs kedvem, meg elmegyek egy hétre nyaralni!
2023. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy a tanyán élő embereknek nincs szinte semmi szabadidejük. De nem is függenek a pénztől úgy, mint a legtöbb ember.
2023. okt. 11. 21:02
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha annyira marad energiád, hogy egyél és aludj, sürgősen keress másik munkahelyet.
2023. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

#7 ugyanúgy függnek a pénztől. Állatokat etetni kell, nem beszélve az állatorvosi költségekről. Áramot ugyanúgy fizetni kell, a gépekbe kell üzemanyag, stb.


szeresd ami csinálsz és akkor nem fogod mókuskeréknek érezni.

2023. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#7 Én jóformán majdnem egy tanyán élek, (5500nm-es zártkert)


És én is függök a pénztől! Nincs olyan ember aki ne függne!

Gazdálkodásból élek főállásban, vagyis külön munkahelyem nincs.


80%-ban azt eszem amit én termelek meg DE

-nekem is kell villanyszámlát fizetnem

-internetet fizetnem

-tévét fizetnem

-autóba a benzint fizetnem

-traktorokba a gázolajat fizetnem

-egy kezemen meg sem tudom számolni hogy hányféle adót kell fizetnem


Úgy hogy nem tudom hogy honnan szedted hogy aki tanyán él az nem függ a pénztől..


100%-ban képtelenség megvalósítani az önellátást!

Ha meg valamilyen csoda folytán mégis, adókat akkor is kell fizetned és ha nincs bevételed nem tudod fizetni, márpedig ha nem fizeted, jön a végrehajtó és viszi a tanyádat!.....

2023. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!