Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Osszunk már meg hasonló (lásd...

Osszunk már meg hasonló (lásd alább) történeteket egymással! Neked milyen kedves gesztus maradt meg?

Figyelt kérdés
Velem ma történt egy előreengedés. Az úriemberrel egyszerre értünk egy ajtóhoz, először kijött elém, hátranézett és meglátott, aztán visszament az ajtó mögé és maga elé engedett. Feldobta a napomat. Dokumentáljuk, hogy vannak még azért rendes emberek, úgyhogy ha gondolod, akkor oszd meg a te kedves hasonló jellegű emlékedet!

2023. okt. 13. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Csak ayranért mentem be a Sparba, előttem a nő kocsija tele volt mindennel, látta, hogy csak 2 doboz ayran van nálam és előreengedett. Nagyon ritkán szoktak csak előreengedni.
2023. okt. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nálam automatikus, hétköznapi, hogy 50+-osan bármikor képes vagyok tömegközlekedési eszközön feladni az előnyösebb pozíciómat, ha úgy ítélem meg a helyzetet, hogy aki irányába gyakorolom a gesztust, rászorul. Nem feltétlenül kell ehhez valamilyen fogyatékkal élnie, - elég például annyi is, hogy 145000 csomaggal mászik fel a buszra és ott mozaikozik a csomagokkal vagy hasonló. Ha társaságom van és történetesen női ez a társaság, - korosztálytól függetlenül - nem is lehet kérdés, hogy ő ül le, ha csak egy üres sámli van a járművön és erre igénye van. Ha épületbe belépés vagy épületből távozás közben adódik hasonló helyzet, ott sem lehet kérdés, hogy miként viselkedem. Engem még így neveltek.
2023. okt. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Keletinél menetrend szerint szoktam segíteni olyan nőknek, akik nem bírnak az aluljáró lépcsőjén a csomagjaikkal, - főleg a "banyatankkal". Nincs dráma! Segíthetek? -Igen/Nem! Ha igen, felviszem, megvárom, míg felér, megköszöni, én jobbra, ő balra!
2023. okt. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Valahol már leirtam. Kicsit faraszto ismételni mert millio meg egy ilyen van


Pk mikor esoben beálltam egy kapualjba erre visszajott egy pasi es kinyitotta nekem a kaput hogy álljak be addig a lepcsohazba

Vagy amikor metrora varva szerencsétlenkedtem egy uditos flakon kupakjával mert gyárilag félre volt rá nyomtatva nem tudtam kinyitni erre odajott egy masik pasi hogy miota néz ahogy szenvedek vele adjam már oda kinyitja nekem

Vagy amikor gázolás vagy vmi miatt le kellett hamarabb szállni a vonatrol en meg azt se tudtal hol vagyok egy néger srác mellém szegődött es elkalauzolt a mtrohoz jott velem a metroval is mindenhova

Vagy amikor ra akartam gyujljtani cigi volt a számban erre a sarkon majdnem nekem jott egy pasi akinek szinten cigi volt a szájában hogy ragyujt, erre azt mindta ad akkor már tüzet ha igy egyszerre gondoltunk ugyanarra:D


Vagy amikor mentem boltba es utanam jott egy srác hogy veletlen se értsem félre de egy hatalmas bogár van a fenekemen lesöpri(es hátrafordulva láttam hogy a hófehér gatyámon tenyleg vmi bazi nagy szarvasbogár vagy mi virított!!)


Aztan amikor mentem boltba jott az uton velem szemben egy srác. Elmentunk egymas mellett.

Aztan amikor mentem vissza vagy fél-1 óra mulva hazafelé megint szembejott ugyanaz a srác!:D es mondta ha harmadjára is összefutunk akkor már nem "enged el":)


Vagy amikor pénzt hagytam el es utánam hozták

Vagy amikor egy építőmunkás egy kedves gyönyörü szerelmes dalt kezdett el nekem énekelni:)


Vagy amikor nem tudom hanyadik szerelő után akik átvertek vagy mindenrlt hanyagul rosszul csináltak meg, es rengeteg pénért, a cégtol az egyik karbantarto helyretesz mindent nálam es poton jelképes összegért. Amikor végre jó lett ez vagy az a házban én csak ültem este lefekvés elott a padlón és bámultam csak a szekrenyajtót vagy hogy végre jó a hűtőm évek múlva és halad a festés, nem életveszélyes már a bojler, es a gázparapettet is jön ellenőrizni, elkezdtem könnyezni. Annyira megható hogy a sok fizetett szakember után akik mind rosszul drágán hanyagul átverve dolgoztak, van egyetlen ember ai valóban segít rajtam. De még most is bepárásodik a szemem ettől.


Vagy amikor volt olyan évem hogy épp senki nem köszöntött fel névnapomon(család sem), csak egyetlen ember akitől nem is vártam volna. Akiről nem is gondoltam volna.


Ilyen előreengedéseket én nem is tartok számon. Vagy engem engednek elore vagy én másokat mikor látom hogy nála van 1 dolog nekem meg full tele a kosaram vagy fordítva.

2023. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Egy kis zöldhajú, agyonfestett, szegeccsel és piercingekkel teli tinilányka le akart ülni a buszon, a vénasszonyok gyorsan körülbástyázták magukat előle a banyatankokkal és úgy néztek rá mint a sátánra. Én szabadon hagytam neki az ülést mellettem, és nagyon aranyosan megköszönte, mosolygott és amikor le akart szállni, még egyszer megköszönte a helyet. A nyanyák meg lestek, hogy jé ez nem is emberevő. Nagyon jól esett látni a fiatal generáció egyik egyedi, udvarias és kedves tagját.
2023. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó ezeket olvasni.
2023. okt. 14. 20:55
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Még új voltam a környéken, egyik első szüleimhez utazás során történt a következő:

neten, meg a helyszínen kifüggesztett táblán is az x. kocsiállás volt feltüntetve, hogy onnan indul majd a buszom, szóval ott várakoztam. Kicsit oda is néztem, hogy az y. helyen tömörülnek emberek, de úgy voltam vele, biztos másik járat.

Aztán egyszer csak odajött mellém egy idős néni, aki németül kérdezte, melyik busszal megyek, válaszoltam, mire elmesélte, hogy az y. helyről indul, csak sehová nincs jól kiírva, és a sofőrök tudják is, és mégis képesek úgy otthagyni az utasokat, akik a kiírt helyen állnak, mint a szél.

Nagyon kedves és figyelmes volt a néni, nem győztem köszönni neki. Órákkal később jött volna a következő, hideg is volt aznap hajnalban, szóval tényleg hálás voltam érte. Bár az elgondolkodtató, hogy ott volt az a rakat ember, mind magyarul beszélő, és senki nem szólt, csak egy németül beszélő néni..

2023. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!