Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fordulnak el attól az...

Miért fordulnak el attól az embertől aki megpróbálta egyszer megölni magát?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 06:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
50%

Az IQ-t az élet során megoldandó problémákra adott válaszok helyessége. Később találták ki a különféle IQ-kat, megállapítani, ki miben jó. Az hogy valaki jó a matematikából vagy jó zenész, író, ez csak annyit jelent, hogy van valamihez affinitása. Máshoz esetleg tök hülye. Én például matekból fizikából kiváló vagyok, de a művészetekhez tök zizi. Sakkból első osztályú minősítésem van, de egyetlen idegen nyelvet sem tudtam megtanulni. Egy vers számomra szavak kusza halmaza, a fénykép meg többet ér, mint egy festmény, akármilyen híres festő festette, mert részletdúsabb, és a valóság, nem egy festő ki tudja milyen érzései, gondolatai késztették, hogy pont olyan, amilyen.

Ezért helytelen a hivatkozásod neves emberekre, mert a tudásuk egy speciális körre szorítkozik.


Az eredeti intelligencia fogalom az élet kihívásaira vonatkozik. Egy őserdőben élő benszülött is lehet sokkal intelligensebb a felsorolt nagy embereknél, feltalálja magát olyan helyzetekben is ahol a mai nagyon okosnak vélt emberek nem élnének túl. Az öngyilkosság pedig totál elentétes az élettel. Aki ebben keres menedéket, annak az IQ-ja messze a bányászbéka üllepe alatti! Ahelyett, hogy megpróbálná rendbehozni az életét, az öngyilkosságon gondolkodik, milyen ember az ilyen? Nehogy már azt mondd, hogy intelligens!


De ne csüggedj, Valamiben mindenki jó, gondolkozz el te miben vagy jó, tanuld ki, csináld azt! A siránkozás sem az intelligencia jele!

2023. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!