Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni szellemi...

Mit lehetne tenni szellemi fogyatékosok zaklatása ellen?

Figyelt kérdés
A buszon amin utazni szoktam, szellemi fogyatékkal élő emberek is utaznak valami alapítványi központba. Ezek ilyen 40 év körüli emberek akik egy 10 éves gyerek szintjén állnak értelmileg. Kezdenek egyre jobban kiakasztani, hogy folyamatosan köszöngetnek, mondják a hülyeségeiket, mutogatják a rajzaikat. Egy ideig türelmes voltam velük, viszont a századik alkalommal baromi unalmas, munka után semmi kedvem hozzájuk, de nem lehet lerázni őket, csak hajtják a magukét. Kinek lehetne szólni, hogy kezdjenek velük valamit, az alapítványt fel lehet jelenteni, hogy nem biztosítanak melléjük kísérőt, mert gondolom ilyen zakkantak mellé kellene? Ha pofán verném valamelyiket, akkor meg gondolom engem vennének elő.
2023. okt. 16. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Jó is lenne, ha a világ úgy forogna mindenki körül, ahogy neki jól esik, és ha 1 embernek útjában van egy csoport másik, akkor majd őket távolítják el.

Amit megtehetsz: másik járattal utazol, vagy átmész a busz egy másik részébe.

2023. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azon az útvonalon nincs másik járat. És én szállok fel később, szóval rögtön "letámadnak". Szerintem meg nem vagyok köteles eltűrni olyanok zaklatását, akik nem értenek a szép szóból.
2023. okt. 16. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én igazából nem is értem, hogy ez esetben miért nem tartanak fent egy külön járatot, vagy is inkább valami kisbuszt csak nekik.
2023. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Napszemüveg+fejhallgató.

Illetve az intézményt valóban meg kéne keresni.

A busz házirendjébrn pedig benne van,hogy tilos az utastársak nyugalmat zavarni,igy a vezetot v a jarat uzemeltetojet is kerheted h segitsen.

2023. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Az még nem jutott eszedbe, hogy... szólj nekik?

Ha elmondod neki (normálisan, nem erőszakosan, de határozottan és egyértelműen), hogy nem szeretnéd, ha beszélnének hozzád, mutogatnák a dolgaikat, akkor nagy eséllyel meg fogják érteni és békénfognak hagyni.

Tekintve, hogy kísérő nélkül utaznak, így egyértelmű, hogy cselekvőképesnek vannak nyilvánítva, tehát annyira nem problémásak.


És nem, a fülhallgató bedugása sem jó módszer. Az ilyen jelezgetéseket épértelmű, csak szocializálatna emberek sem értik meg.


Szóval ha szeretnél valamit, mondjad.

2023. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
5, teljesen mindegy, hogy papíron minek vannak nyilvánítva, ha amúgy félh..lyék. A baj az, hogy rá vannak tolva a társadalomra, és még az a hibás, aki nem toleràlja:(
2023. okt. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kéregetők ellen is bevált a fejhallgató napszemüveg kombó. Ha nem reagálsz és nincs szemkontaktus,mindenki békén hagy.
2023. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

6, attól még, hogy e nem ismered a különböző fogyatékosságok közti különbségeket, attól még léteznek.

És az az igazság, hogy a szellemi fogyikkal ha nyíltan, erőszakmentesen beszélsz, akkor megértik mit akarsz. Pont, hogy a célozgatásból meg a nonverbális jelekből nem értenek.

Pont ebből a szempontból sokkal könnyebb bánni velük, mint pl egy öregasszonnyal aki valamiért mindenáron mg akarja osztani élete történetét idegenekkel. Az megsértődik, ha valaki nem kiváncsi rá. A fogyatékosokat ha megkéred, hogy hagyjanak békén, ezt egy egyéni szabálynak tekintik és tartják magukat hozzá.

De ismétlem, erőszakmentes, határozott, nyílt kommunikációról van szó. Attól tartok a kérdező, aki azon gondolkodik mi lenne a következménye, ha megütné őket amikor hozzászólnak, ebben nem fog jeleskedni..

2023. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as, oké, csak akkor gyogyós tanárnak mentem volna, ha nekik akarnék magyarázni.
2023. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

9, akár szakmád akár nem, ha problémd van, megpróbálod megoldani, nem?

Ha konfliktuskerülő vagy, átülsz egy másik buszra és annyi.

Ha magadra akarod rántani a szaroshordót, megvered őket.

ha meg csak simán meg akarod oldani a problémát ami zavar, szólsz nekik.


persze ha nem akarja akérdező megoldani a problémát, nem kell. Csak akkor ne panaszkodjon, hogy továbbra is fennáll.

2023. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!