Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek túl az életetek...

Hogyan éltétek túl az életetek legdurvább mélypontjait? (Gyász, veszteség, anyagi csőd stb.)

Figyelt kérdés

6 hónapja , hogy elhunyt anyukám, azóta minden nagyon nehéz. Persze akármilyen rossz is, tudom, hogy ez a "normális" , s meg kell bizonyára szenvedni a gyógyulásért. Egy darabig jól voltam , aztán hirtelen megint elfogott a depresszió érzése és olyan , mintha lebegnék, nem enged el, és egy rémálomnak tűnik az egész, amiből nem tudok felébredni. Ez egy olyan mélypont mind lelkileg, mind fizikailag amelyből nem látom a kiutat, hogy vajon lehetek-e még igazán boldog újra, hogyan fog az "agyam" reagálni erre a veszteségre évekkel később, mivel kellene biztatnom magam? Jelenleg minden sötét, és szinte lehetetlennek érzem a gyógyulást (pedig sokan mondják, hogy a lehetetlen nem lehetetlen, csak annak TŰNIK most...)


Vannak akik visszatekintenek egy régebbi veszteségükre, akár emberi, szellemi vagy anyagi és rájöttek, hogy visszagondolva nem is kellett volna félni a gyógyulástól?



2023. okt. 20. 01:04
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte részvétem. Én édesapámat vesztettem el két éve, de még most is nehéz.
2023. okt. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fogadd őszinte részvétem!:(

Tudom mindenkinél egyedi és más, de én valahogy rettegek az időtől. Mindig megkérdezem magamtól, hogy: "Meddig kell még vajon szenvedni?" ....

2023. okt. 20. 01:14
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Részvétem. Én tatám veszítettem el már lassan 7 éve, de néha még mindig olyan, mintha csak nemrég történt volna.


Ami nekem nagyon sokat segített, hogy elkezdtem sportolni, számomra ez először a túrázás, később a futás lett, amiben leginkább ki tudtam kapcsolni az agyam. De ha van rá lehetőséged és nyitott vagy rá egy jó pszichológus/ csoportterápia is sokat segíthet

2023. okt. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Két ilyen is volt az életemben. Tizenöt évvel ezelőtt elveszítettem mindenemet ami egy családra jellemző,ráadásul az anyagiakat is.

Még egy lehetőséget kaptam az élettől nyolc évvel ezelőtt,de ezt a kapcsolatot is szétverte az élet.

Három éve magányosan lemondtam mindenről.Szerencsére az egészségem töretlen és édesanyám is él.Más senkim nincs és tudom,hogy nem is lesz már.

Van, amit el kell fogadni,értelmetlen a szélmalomharc.

2023. okt. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5 évvel ezelőtt halt meg a férjem. Ne nevessetek ki, de egy évig az tartott életben, hogy volt egy cicám, akiért felelősséggel tartoztam. Sajnos egy évre rá ő is elment, utána már csak az idő segített. Lassan megerősödtem, rendben vagyok.
2023. okt. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Majdnem meghaltam 35 kilósan.

Ez egy dolog, szr cucc az étkezési zavar, a felépülés viszont életem legnehezebb és legfájdalmasabb időszaka volt (fizikálisan és pszichésen).


Hogy éltem túl? Tudtam, csinálni kell, akkor is, ha meghalok a GI-görcsöktől - a gyomrom minden átkozott étkezés után fájt, ezen kívül hol obstipáltam napokon át, hol hasmenés...-, vagy épp sírva fakadok ételek felett.


És miért csináltam, holott sokszor legszívesebben feladtam volna? Mert meg akartam írni a könyvemet. Ez tartotta bennem a lelket - és az, hogy 10 év anorexia-bulimia ciklus után VÉGRE tudtam írni ismét :) (az ED-m előtt az volt a legkedvesebb hobbim - és több is annál).

2023. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

A halál részemről természetes, nem veszteségnek élem meg.

A jelenlegi traumám elfojtással élem túl :)

2023. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem depressziós időszakom nem volt. De nyilván rossz, és bármennyi idő után elkap a szomorúság.

Nekem az segített, hogy ugyanúgy éltem az életem. A munka leköt, eltereli a figyelmemet. És persze az is nagyon jó, hogy van, akivel megbeszélhetem, ha valami bánt, ha valami nehéz.

2023. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Sör, bor, pálinka.
2023. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Őszinte részvétem,Kérdező! 🖤

Én is elvesztettem majdnem az egész családomat,és erre nincs bevált recept.

Mindenkinek más a gyász,máshogy éljük meg,de hazudnék ha azt mondanám,az első napok voltak a legrosszabbak.

Nem akarlak elkeseríteni,de az ember az első napokban nem fogja fel,az lesz majd igazán nehéz,amikor szembesülsz mindennel,minden nappal,amikor tudatosul benned,ő már nem lehet veled.

Nem tudom csak nálunk volt-e így, de én anya halála után sorba vesztettem el mindenkit..a barátaimat,a jó ismerősöket,rokonokat.

Sokan nem tudják kezelni a gyászt,nem tudják ilyenkor hogy álljanak a másikhoz,teljesen kicserélődik az ember. Erre is készülk fel,mert lesz ilyen!

Nem lehet ebben a helyzetben okos gondolatokat mondani,segíteni fog kicsit az idő,de lesznek napok,amikor úgyis visszaesel.

Egy anya elvesztésétől szerintem nincs fájdalmasabb..

2023. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!