Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem teljesen értem ezt az...

Nem teljesen értem ezt az x,y,z generációs fogalmat. Most akkor a z-generáció után kihal az emberiség? Vagy újraindul az a-val?

Figyelt kérdés
2023. okt. 21. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alfa generáció van a Z után.


1995-2009 a Z generáció

2010+ pedig az alfa generáció



google első találata.

2023. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kihal 😑
2023. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1: 1995 még Millenial.
2023. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves második, reméltem hogy felfedezni véled a soraimban a szarkazmust, mielőtt csípőből hülyének titulálnál, csak mert manapság ez a tendencia.

Szolgáljon ez tanulságul...


Azt viszont mindenkitől kérdezném,hogy 65-től kezdték el betűkkel jelölni?

A kedves elsőnek köszönhetően ugyanis a wiki kidobott egy ábrát, mely szerint az x-et megelőzően volt a baby boomers, és a silent generation. Ezek az elnevezések honnan erednek? Továbbá a baby boomers generáció miért kapta ezt a nevet, és miért nem pl. a V-generáció nevet?


Mielőtt valaki megint prekoncepciót fogalmazna meg velem szemben:


bocsánat ha butaságot kérdezek, de tanulni -többek között- kérdések útján lehet. Ez az oldal pedig pont erre hivatott tudtommal.

2023. okt. 21. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:

"A generáció elmélet William Strauss és Neil Howe nevéhez köthető. A két szerző a Generations című könyvükben, 1991-ben fogalmazták meg először, hogy bizonyos időközönként született emberek, adott társadalomban de még egymástól elkülönülő társadalmakban is, nagyon hasonló tulajdonságokat mutatnak."


"A baby boomerek demográfiai okokból kapták a nevüket: ők a második világháború utáni ugrásszerű népességnövekedés szülöttei. Mivel ez a jelenség több országban is megfigyelhető volt a 20. század derekán, a legtöbb régióban ezzel a címkével illetik a nagy világégések utáni korosztályt. Ám a baby boomerek is csak visszamenőleg nyerték el ezt a titulust, miután a betűs generációk (X, Y, Z) léte beszivárgott a köztudatba."

2023. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. okt. 21. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd kombinálják a betűket.
2023. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Mekkora marhaság soha nem hallottam olyat hogy F generáció . Ki volt az a hülye aki ezt kitalálta ? És utána görög ábc jön azt le se tudják írni ezek az idióták.
2023. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!