Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lettèl már demotivált?

Lettèl már demotivált?

Figyelt kérdés

Mi volt ,vagy mi az az èletedbe ami demotivál?


Nagyapámat pèldául az hogy hiába dolgozott túlórázott a gèpgyárba a család elszórta nyomtalanul a nehezen megkeresett pènzt amit a házra kellett volna költeni.


Nem èrtettem gyerekkènt mièrt ült naphosszat a kanapèn újságot olvasva miközben romosodott a házikó.

-Mostanra jöttem rá ez a demotiváltság mintapèldája.



#motiváció #feladás #demotiváció #Nem motivált #Beleunt
2023. okt. 22. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem még régen a középiskola volt az ami demotivált. Mindig is rossz voltam a frontális tanulásban és őszintén untam a legtöbb órát, ráadásul fogalmam se volt hogy mit akarok csinálni a jövőben és féltem hogy ugyanolyan kínzás lesz mint amilyen végigülni egy középsulis napot.



A kiút nekem a törekvés a jobb fele volt. Ugyan nem tudtam hogy mi akarok lenni, de voltak dolgok amiket szerettem és olyan szakot választottam aminél sok opcióm marad. Végül rákaptam pár programozós tárgy után a programozásra és akkor elkezdtem afelé haladni és szép lassan egyre motiváltabb tudtam lenni.

2023. okt. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Életem első maratonjára a legnagyobb motivációval készültem fel, az 1 éves felkészülés alatt 2 edzést hagytam ki összesen.


Amikor elkezdtem készülni a másodikra, már nem volt semmilyen motivációm, végül abbahagytam azóta a futást :D

2023. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Folyamatos zaklatás a környezetemtől úgy, hogy a változást tőlem várják.

- Volt tanárok (kevés fizetés miatt ostorozzák a volt diákokat.)

-Üzletek dolgozói (bejelentik azt, hogy nem megfelelő magatartást szoktak alkalmazni kedves vevőikkel szemben, de egy év múlva is ezt tárgyaljuk, hogy: oké, ez a téma, amiről fontos beszélni)

-Idős szomszédok kevés nyugdíjjal, de tágas rokonsággal a közelükben élőket zaklatják rendszerint.

- Az ember családtagjai lusták, motiválatlanok, nagyképűek, de a sikeres élethez nem ez kell.

-Rengeteg pasi jelentkezik az ember kegyeiért, aztán minden kifogást kitalálnak, hogy miért nem jó az ember, majd mikor egyedül is boldog, akkor megsértődnek, ha kapnak egy: NEM-et.

-Toxikus munkahelyen kell dolgozni, ahol bogarak, rágcsálók is jelen vannak, de a tárgyalások a fizetések miatt zajlanak, ahol keveset, ha emelnek, de olyan létszámmal és körülményekkel, hogy örülhet az ember, ha inkább másfele nézelődik.

2023. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor éreztem ilyet legutoljára, amikor - nagyjából és fizikálisan - egy hónapot dolgoztam egy olyan leiraton, amely a főnökömnek és nekem is megkönnyítené a munkáját, ha vette volna a fáradtságot, hogy átbogarássza és részt vett volna abban, hogy tartalmilag leellenőrizze a benne felsorakoztatott információk hitelességét, de amikor meg akartam mutatni neki, akkor annyi fáradtságot nem vett, hogy bele görgessen legalább formálisan az egérrel, - ehelyett elkezdett érveket sorakoztatni, hogy miért nem volt értelme a munkámnak. Csalódást azért okozott ezzel a magatartásával, mert amikor véletlenül felénk sodor emberöltőnként egy új munkaerőre jelölt valakit az őszi szél, akkor nekem kell általában gondjaimba vennem ezt a valakit - annak érdekében, hogy minél hamarabb hasznos tagja lehessen a közösségünknek és ezzel még nincs is bajom, - de azt egyre nehezebben emésztem, hogy mindent több ezerszer kell elmagyaráznom a kellő hatás eléréséhez és ehhez képest szinte senki nem marad ott nálunk hosszútávon, miután szembesül azzal, hogy itt nem lehet tétlenül elücsörögni egész nap távlatában. Nincs arányban a befektetett energia az elért eredményekkel, arról nem is beszélve, hogy idővel - így vagy úgy, de - nekem is távoznom kell innen. Ami rátesz még egy lapáttal erre az egészre, hogy a főnököm sokkal okosabb nálam, - nem értem, hogy miért gondolkodik ennyire rövidtávon.
2023. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két alkalom ugrott be, mindkettő viszonylag friss:

-hobbiból sportoltam. A visszajelzések alapján ügyes is voltam, én is úgy éreztem, élveztem is, és rövid idő alatt sokat is fejlődtem. Aztán jött egy időszak, amikor úgy összejöttek a dolgok, hogy a heti 2-3 alkalom helyett csak 1 sikerült, az is elég passzentosan, mert nekem nem túl kedvező időkben tudtam volna menni.

Az edzőmnek ez pedig nem tetszett, mert versenyekre szeretett volna küldeni (ez csak később derült ki), de ugye így nem lehetett. Onnantól kezdve meg teljesen rám szállt, bármit csináltam, rossz volt, állandóan beszólogatott, vállalhatatlan stílusban, rosszmájú megjegyzéseket eregetett, és még sorolhatnám.

Ezzel meg teljesen elvette a kedvem a sporttól, a motivációm, hogy fejlődni akarjak, vagy, hogy egyáltalán bármi közöm legyen hozzá, a sporthoz. Utólag gondoltam rá, hogy lehet, ez volt az ő módja arra, hogy elérje, többször menjek, de nagyon az ellentettje történt.


-a másik pedig a kötelező szakmai gyakorlatom helye körül volt. Volt egy, ami hónapokig szinte teljesen fix volt, emailben már sokat egyeztettünk is, és olyan helyen lett volna, ami nekem bakancslistás. De az utolsó pillanatban visszamondták.. először majdnem sírni tudtam volna, el is ment a kedvem az egésztől, viszont amint túllendültem rajta, jött a pánik, hogy akkor hogyan tovább. 2 hónapon keresztül jöttek a kudarcok, nulla reakciók, emaileket írtam, telefonáltam, interjúra is bejutottam, de az utóbbin pl. csak a hitegetés maradt a végére, még bele is keverték magukat a hazudozásba.

Na, ott viszont az a cseppnyi motiváció is elúszott. Se kapcsolatrendszerem nem volt, se az egyetem nem segített, és ott voltam a szemeszter előtt pár héttel, gyakorlati hely nélkül. Aztán már semmi kedvem nem volt semmihez sem, de valami csoda folytán mégis lett gyakhelyem, és a végére minden remekül alakult. Csak az az érzelmi hullámvasút nem kellett volna oda-

nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!