Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg türelmesebb lesz az...

Tényleg türelmesebb lesz az ember a saját gyerekével?

Figyelt kérdés

Tervezünk gyereket párommal, jelenleg gyerekekkel foglalkozom 7-16-ig (tábor). Nagyon szeretem a munkám, szeretem a gyerekeket, de nap végére úgy érzem magam mint egy zombi, az összes energiámat leszívják, a hét végére már a türelmem is kevesebb. 😔

Elgondolkodtam hogyha napi 8-9 óra így lefáraszt, mi lesz ha lesz gyerekünk akivel az első években 0-24-ben itthon kell lenni. Vagy a sajátommal türelmesebb leszek?


2021. jún. 27. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért nem mindegy, hogy 1 gyerek vagy 15, ahogyan az sem, hogy másé vagy a tiéd.

Az sem mindegy, milyen a természete... Többemberes vagy békében elvan magában is (ez életkortól is függ). Na meg, hogy mennyire alszik éjjel, mennyire van időd feltöltődni éjjel, vagy napközben, mikor alszik.

2021. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem feltétlenül lesz türelmesebb.


Például anyám velünk rohadtul türelmetlen volt. Ha megkérdeztük, hogy hány óra, és visszakérdeztünk, mert nem értettük, akkor ordítva válaszolt vissza.

De más gyerekével meg nagyon türelmes.

2021. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem lehetsz annyira türelmetlen, ha gyerekekkel foglalkozol. Azért fáradsz el a nap végére, mert sokféle dologra kell figyelned, sok inger ér és közben nem pihenhetsz. Saját gyerek egyszerre többnyire csak 1 db van és szerencsére azzal sincs baj, amikor alszik. A kismamák számára inkább az a kimerítő, hogy a saját gyerekkel való törődés sokkal ingerszegényebb és ha nincs változatos életrend, akkor az ingerszegénység az, amitől fáradtnak érzi magát az illető.
2021. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal türelmetlenebb lettem a gyerekek óta!
2021. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Ha ezek az általánosítások igazak lennének, akkor nem lennének problémás hátterű gyerekek.

2021. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát 2 é0v van a nagyok között, volt, hogy úgy mentem vissza a bölcsibe, betegszabi után a 15 gyerek közé, hogy milyen jó itt ez a csend😂😂

Otthon más a kettő közül mindig nyávogott az egyik valamiért, otthon meg nem paszolhattam oda a kollégának, hogy most te jösz.

2021. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbben pont, hogy sokkal idegesebbek lezsnek, hiszen egy ideig nulla nyugtuk a gyerektől, éjszakai kelések, fáradtság, és nincs olyan, hogy jaj, már csak félóra a munkaidőmből és megjönnek a szülők.
2021. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!