Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az a mondás,...

Szerintetek igaz az a mondás, hogy "okos enged, szamár szenved"?

Figyelt kérdés
Vagy ezt csak a szüleink találták ki, hogy ne veszekedjünk folyton egymással?
2023. okt. 31. 10:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van itt egy kérdés, ami szerintem jó példa, de nem tudom linkelhetek-e, így inkább csak leírom. Kérdező borzalmas helyesírással kérdezett valamit, és volt, aki kijavította a súlyosabb hibáit. (Normálisan, nem támadva.) Erre a kérdező elkezdett támadni, hogy az emberek rosszabbak az állatoknál stb.


Tudom, hogy senki nem egy járkáló lexikon, de egy okosabb azt mondta volna, rendben köszönöm a kijavítást, nem tudtam ezt eddig, de figyelni fogok.


De úgy is lehet értelmezni, hogy aki okos, nem áll le vele vitatkozni, mert nincs értelme.

2023. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki se szereti, ha a hibáira emlékeztetik. Ez is relatív, mert van azon kevesek egyike, akinek fekszik az önismeret és tanul belőle. Ha jól nevelt, akkor meg is köszöni és hálás érte! De ez már intelligencia függvénye is!
2023. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!