Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan és kinek adományoznál,...

Hogyan és kinek adományoznál, ha 2 millió forintot kellene szétosztanod minden hónapban?

Figyelt kérdés
Magadra nem költheted, és nem adhatod alapítványoknak.

2023. nov. 1. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Akinek valami oknál fogva hírtelen leég a háza-, vagy hasonló szituáció miatt a lakhatása hírtelen nem megoldott lesz.
2023. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

" tehát ahelyett hogy valaki olyannak adnád, aki hasznosan és értelmesen képes elkölteni, inkább elaprózod és végül az ingyenélőket támogatod meg a gyerekkel kolduló maffiákat"


ezt hogyan következtetted ki?

2023. nov. 1. 14:09
 13/17 anonim ***** válasza:
24%
mondjuk ebből a paranoid, "nem adom segítő szervezetnek mert biztos mindenki bmwt vesz belőle" stílusú hozzáállásodból? inkább veszel nyolcvan tonna kutyakaját vagy negyvenezer pelenkát havonta, mert az menyivel jobb, mint mondjuk beleadni egy új kennelsorba vagy fedezni valami nagyobb orvosi költséget egy gyereknek, ugye? az ilyen koordinálatlan, "megkeresem a rászorulókat, mert jobban tudom mint az aki kint dolgozik velük a terepen" adományozásnak lesz csak igazán az a vége, hogy nem oda megy a pénzed, mint ahova szánod... de sok sikert, kellemes csalódásokat kívánok neked!
2023. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
13-as. De ha valaki megveszi a "fogyó eszköz" dolgokat, akkor több marad másra, nem?
2023. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért vannak ötleteim. Pl. sok intézményben lehetne korszerűsíteni a fűtést, szigetelni, kifesteni, felújítani. Nem tudom, hogy havonta kötelező kétmilliót költeni, vagy van lehetőségem mondjuk négy hónapig gyűjteni, és aztán egyben állni valamit, gondolom, az első, de akkor apránként haladnánk.

Vagy kivennék 10-20 fiatalnak/párnak egy jó lakást valahol, és állnám a lakhatási költségeiket, amíg pénzt gyűjtenek az albérletet megspórolva arra, amire szeretnének. Ha felélik a pluszt, akkor legalább volt pár jó hónapjuk, de a többségnek ez szerintem hatalmas segítség lenne, tudjuk, mekkora részét viszi el a fizetésüknek csak a lakhatás.

2023. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Vannak hasznos ötletek, köszönöm szépen!
2023. nov. 2. 18:26
 17/17 A kérdező kommentje:
Közben rátaláltam MrBeast philantrope csatornájára, ahol cipőket vesz afrikai gyerekeknek, kutat fúr, stb. Nagyon sok ötletet ad.
2023. nov. 6. 19:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!