Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire ciki/gáz hogy nincs...

Mennyire ciki/gáz hogy nincs jogosítvanyom?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok és nincs jogoaitvanyon. 5 alkalommal megbujtattak forgalmin, alkalmatlan vagyok rá.

nov. 3. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem ciki, jobb, mint hogyha átengedtek volna és éles helyzetben okoznál balesetet.
nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem ciki. Előny ha van, de ha téged nem zavar a hiánya, akkor rendben van
nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Anyai nagymamám egyik sógora miután megszerezte a jogsit, nekiment a kapunak, soha többé nem vezetett utána. Így is sokan vezetnek veszélyesen, akiknek nem kellene vezetni.
nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sem ciki, a barátaimnak sincs, mind 30 fölötti, mert mindenhová tömegközlekedéssel járnak, nem érzik szükségesnek.
nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Vidéken "alap", hogy valakinek legyen jogsija és autója, mert tömegközlekedéssel a bejárás munkahelyre nagyon sok időbe telhet (plusz itt csak 2 óránként jár busz, vasútállomás nincs is). Előny, ha van kocsi.


Ha fővárosi lennék, akkor sem autóra, sem jogsira nem tartanék igényt, oda felesleges.


Az pedig, hogy 5x megbuktál, lássuk be: ez nem a te pályád. Talán jobb is így.

nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

A forgalmi vizsga nem mutatja, h ki mennyire jól vezet. Ismerősöm végig bukdácsolta a B jogsi összes vizsgáját, most meg ő az egyik legjobb sofőr, akit ismerek. Kamionozok és hobby rallys.

Ha neked nem kell jogsi, akkor nem kell. Nincs ebben semmi ciki.

Amúgy azt az érvet viszont hülyeségnek tartom, h úgyis mindenhová tömegközlekedéssel megy valaki és ezért nincs jogsija. A világ kicsit nagyobb, mint Budapest és sok helyre tömegközlekedéssel nem, vagy csak nagyon nehezen lehet eljutni még országon belül is.

nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem cikibb annál mint amikor valakinek van jogsija, de mindenhová fuvarozni kell, mert időközben megállapította, hogy ő fél, meg nem mer vezetni...
nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 18 éves korom óta van jogsim, akkor sem én akartam annyira, inkább szüleim ötlete volt.

Mai napig (37N) utálok vezetni, mégis mindenkitől azt hallgatom, hogy miért nem vezetek. Nem értik meg, hogy nem érzem magam biztonságban az autóban (volt már balesetem utasként, szóval akkor sem vagyok nyugodt, ha nem én vezetek). Arról nem is beszélve, hogy szeretek sétàlni, vidéki nagyvárosban élve pedig tökéletesen elvagyok a tömegközlekedéssel.

Szóval kérdésedre válaszolva szerintem nem ciki, van, akinek ez csak simán nem való. Inkább tiszteletre méltó szerintem, ha valaki ezt belátja (ssjnos bőven nem mindenki), ne törödj velük, én sem foglalkozom azzal, hogy mások szerint nekem kellene cikinek éreznem, hogy nem vezetek 🙃

nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van jogsim. 21 évesen szereztem meg. Azóta sem vezettem. Közel van minden busszal, feleslegesnek tartottam fenntartani egy autót. Viszont most meg már úgy kiestem az egészből, hogy félnék is egyedül vezetni.

2 éve a főnökeim fizettek nekem vezetés órákat, de az oktató folyamatosan ordított velem, alázott. Nem segített ez sem a helyzeten, gyomorgörccsel jártam az órákra miatta. Így azóta sem vezetek.

Nem hordoztatom magam senkivel, tökéletesen megoldok mindent busszal/gyalog.

Egyáltalán nem gáz ha nincs jogsid. Nem másoknak kell megfelelned.

29N

nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

6!

Az utolsó bekezdésed szerintem nem reális.

Ha napi szinten prímán megoldott a tömegközlekedés, akkor azért legyen valakinek jogsija (+tartson fenn egy autót, mert ugye anélkül mit ér egy jogsi), hogy évente egyszer elutazzon valami világvégi magyar zsákfaluba? Vagy hová nem lehet eljutni tömegközlekedéssel?

8-as vagyok, jogsi nélkül is bejártam már a világot, ahová csak jogsival lehet eljutni, azt szerintem ki tudom hagyni az életemből... vagy azon a pénzen, amibe egy kocsi (felesleges) fenntartása kerül, bőven fizetek egy taxit/transzfert, esetleg egy ismerőst, aki hajlandó elvinni.

Mindenki jól jár, és sem én, sem más nem hal meg az utakon, amiért volán mögé kényszerítettek :)

nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!