Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hölgyek, gyakran lájkoljátok...

Hölgyek, gyakran lájkoljátok unalomból a számotokra érdektelen ismerősök posztjait?

Figyelt kérdés
Egy volt gimis évfolyamtársnőm sorozatosan lájkolja a posztjaimat, amikor a karrieremmel, munkámmal kapcsolatos híreket osztom meg (pl. megjelent valamilyen írásom, nem celebekről szóló dolgokat vagy mémeket osztok meg, vagy ilyesmi), de ritkán szoktam ezt is megtenni. Az az érdekes az egészben, hogy gyakorlatilag teljesen ismeretlenek vagyunk egymásnak, gimiben párszor köszöntünk egymásnak, ha találkoztunk, de sosem beszélgettünk, és gimi után sosem találkoztunk (pedig az sem most volt), amióta a Fb-on ismerősök vagyunk, azóta sem beszéltünk. Próbálom megérteni a helyzet logikáját, hiszen ha lényegében véve semmilyen kapcsolat sincs közöttünk, akkor még azt sem mondhatom, hogy barátságból vagy "illemből" lájkol. Plusz van vagy ezer ismerőse, nyilván van miből válogatnia, ha akár csak unalomból is lájkolni akar. Nem igazán értem az illető motivációját, de konkrétan rákérdezni is szégyellek nála, hogy ha "nem" ismerjük egymást, akkor miért lájkol rendszeresen.

2023. nov. 4. 21:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Attol meg lehet vkit kedvelni,merg kevesszer tslalkoztal vele.

Kerdezd meg tole privatban. Ez egy jo beszelgetes inditas. Meg talalkozas is lehet belole.

2023. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
#1: Igen, de emlékeim szerint a köszönésen kívül sosem szóltunk egymáshoz, nem is nagyon láttuk egymást, szóval nem tudom, miért kedvelhetne. Valahogy szégyellek konkrétan rákérdezni arra, hogy miért lájkol.
2023. nov. 4. 21:43
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam lájkolni bárki ismerősöm posztját, aki nekem tetszőt oszt meg, egyáltalán nem nézem ki az illető. Viszont akinek lájkoltam a posztját, azoknak az embereknek a posztjait sokkal többször hozza fel a hírfolyam, tehát ez lehet nálatok is. És ha pont nekem tetsző másik posztja is, simán lájkolom máskor is. Nem kell mögé semmi egyebet gondolni, mert nálam nincs is más mögötte egyáltalán.
2023. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan gimis osztálytársam, aki többet like-ol egy hét alatt, mint, amennyit 4 év alatt beszéltünk. Engedd el.
2023. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
A lájk annyit jelent, hogy tetszik valami! Azért van ez a gomb. Nem kell mögöttes tartalmakat belegondolni. Vagy ti rosszul használjátok a facebookot, az nem egy társkereső!
2023. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én nagyon ritkán posztolok bármit is, jó, ha havonta van egy-egy ilyen megosztásom. Csak furcsa, hogy ő minden ilyet lájkol, ezek szerint akkor érdeklik őt az írásaim? Furcsa. Számomra fontos, hogy valamilyen logikát próbáljak találni az emberek viselkedésében is, csak sokszor nem egyszerű.
2023. nov. 4. 21:50
 7/25 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem érdekli, csak nyomkod, mert társadalmi kötelesség.
2023. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
De ha havonta egy megosztásod van, akkor is azoknak fogja behozni legfőképp a posztodat, akik a korábbit is lájkolták. Tehát így kerülsz újra a szeme elé. És ha éppen ez is tetszik valakinek, akkor lájkolja. Mit kell ezen túlgondolni? Sokan a posztokat nézzük csak, nem az embert, aki megosztotta.
2023. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#7: Miért lenne társadalmi kötelesség? Egy rakás más ember nem lájkolja a megosztásaimat, holott sokkal közelebbi ismeretségben vagyunk. És én sem lájkolok semmi szart, még akkor sem, ha egyébként az illető más (és értelmes) posztjai közül egy-egy tetszik is. Igaz, nem vagyok nagy Fb-használó, és túlságosan is teszek arra, hogy mások posztjait nézegessem. Ha felmegyek, és éppen szembejön velem az egyik kolléganő egy nekem tetsző posztja, azt lájkolom, de neki sem mindent. Sosem voltam kimondottan társasági lény.
2023. nov. 4. 21:59
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, értsd meg, nem akar Tőled semmit egy likeoló se. Ez csak like. #7.
2023. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!