Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 40 évesen, 3 gyerek után...

40 évesen, 3 gyerek után plusz 9 kiló sok a fősuliskori súlyomhoz képest, ez nagy hízás?

Figyelt kérdés

nov. 10. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem igen, bocsi. Csak 40 éves vagy. Ahogy meg idősödünk, úgy lassul az anyagcserénk, és aki ezt nem veszi figyelembe, nem változtat a kor előrehaladtával az eddigi életvitelén, az el fog hízni. Ha te már most ilyen fiatalon plusz 9 kg-val rendelkezel, akkor mi lesz veled később, pl. 60-70 éves korodra? Ez a szám csak növekedni fog, mivel már most nem vagy hajlandó visszafogyni, odafigyelni az étkezésedre, és ez később se fog változni akkor.
nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezt így nem lehet megállapítani. A feleségemen is kb. ennyi plusz lehet, ha abból indulok ki, hogy egyetem alatt volt időszak, amikor nagyon le volt fogyva. Egyáltalán semmi gond most az alakjával.

Esetedben nagyon nem mindegy, hogy 150 cm-re vagy 180 cm-re van ez a 9 kiló plusz. A tükörbe kell nézned, és eldönteni, rendben vagy-e.

nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Öö, nem, ez nem így van. Cukorbeteg vagyok, diétát, mozgást, gyógyszert, mint hármas kezelést tartanom kell. Nem ehetek bármit, és nem is eszem. A súly a karantén alatt jött fel, mikor nem tudtam gondozni a dolgot, gyógyszert is elhagytam egy időre, de azóta újra odafigyelek. De értem, magyarul fogynom kéne. Hm beszélek szakemberrel.
nov. 10. 08:50
 4/14 A kérdező kommentje:
2 köszi. Azt hiszem mások rólam készült fotói a mérvadók. Ott nem tudok úgy helyezkedni, hogy ideális legyen, az a valóságot mutatja.
nov. 10. 08:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell eldöntened, hogy te hogyan érzed magad a mostani bőrödben. Ha kényelmesen, és jó a közérzeted, akkor teljesen jó vagy úgy ahogy most vagy. Ha meg soknak érzed, akkor bármikor tudsz futni, vagy edzeni, vagy életmódot váltani amivel ledolgozhatod.

Akár hány évesen tudsz még alakítani az alakodon.

Egyik nénikém 50 évesen jött rá, hogy a 90 kiló az már sok neki. Átállt ételérzékenységének megfelelő étrendre, elkezdett edzeni, és szép lassan újra 60 kilós lett. Közben meg piacon is elkezdett általa sütött ilyen meg olyan mentes sütiket, péksütiket árulni. (Alapból volt egy péksége.)

70+-os nagymamám szintén ha olyanja van, hogy soknak érzi a súlyát, elkezd diétázni, meg sportolni (kerékpározás, úszás, jóga).

IR-es 40 barátnőm meg kettle-bellezik, amikor úgy érzi, hogy komforzónáján túl összeszedte magát.

nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 200 kg voltál főiskolásként és most vagy 209 kg, akkor senki nem fogja észrevenni:)
nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is példakép a 88 éves nagynéném aki azonnal visszavesz az étkezésből ha 1-2 kg felszalad, a baráti köre el sem hagyja a lakást 20-30 kg túlsúllyal, és tele vannak panasszal.

Azt mondja ez jelenti neki az igazi szabadságot, hogy aktívan tud élni.

nov. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én lyánykoromban 56 kiló voltam, most meg 67. Nyilván lehetne kevesebb, 62 lenne a tökéletes, de egyáltalán nem nézek ki szarul lesifotókon sem, szóval önmagában a 9 kilót én nem tartom akkora katasztrófának.
nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt.... 40 évesen, ráadásul 3 gyerek után.... Ráadásul 3 gyerek után akárhány évesen... Hatalmas elismerésem!! Cukorbetegen pláne!!!


Másrészt nem mindegyek az arányok.



Gimiben 49-52 kg között voltam, felnőttként sokszor 60 is. Hát, magamnak 60 kilósan jobban is tetszettem.

De voltam 69, a tükörben semmit se vettem észre, fotókon bizony látszott.


63-64 kilósan lesifotókon se láttam rossznak magam, nyilván a púposságomat leszámítva.

nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is nagyon hasonlóan vagyok, most 62 vagyok, lánykoromban 53. De az is tény, hogy a 160 grammos terhescukros diéta miatt első két szülésnél 59 kg val mentem be szülni, utána 54-55 kg voltam két hét múlva, de se mellém, se fenekem nem volt,hiába szoptattam. Aztán a karanténban szülés után lettem 62 kg, és dicsérni kezdtek az emberek, hogy jobb így, hogy jobb hogy vannak rajtam kerek dolgok is😉Ezért lamentálok. Megcélzok egy 58 kg T, az az arany középút.
nov. 10. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!