Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónappal ezelőtt a mi panelunknál kereste a keresztanyját egy 17 éves lány.

Segítettem neki megtalálni, kiderült más utcában lakik, de elkísértem. Előkerült a keredztanya, látszólag minden rendben volt.

Míg vártunk a keresztannyára elmondta, hogy ő intézetben van, és onnan ő elszökött. Mert nem adnak neki enni rosszul bánnak vele.

Rá pár napra újra megjelent a lány, a keresztanyja felszívódott . Nem tudtam mi a teendő így rendőrt hívtam akik visszavitték az intézetbe.

Másnap újra megjelent. Mondta visszamegy abba a városba ahonnan elszökött és visszamegy az intézetbe. Útjára engedtem.

Ma megint megjelent, megint megszökött.


Mit tudok ezzel kezdeni. Sajnálom a lányt, de fofalmam sincs mit tehetnék.

Ha befogadom ( 1 hónap mulva tölti 18-at ) engem elővehetnek, hogy rejtegettem.

Ha elküldöm, és baja esik akkor úgyszintén. Hívjam megint a rendőröket?

Multkor is lecsesztek, hogy lenne nekik jobb dolguk is mint taxit játszani.



nov. 11. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mit sajnálsz rajta? Egy krónikus hazudozó (nincs étel az intézetben, mi) ?
nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Semmit, nem a Te dolgod.
nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%
Manapság annyiféle rafinált szélhámosság van, nem tudhatod, hogyan fűznek be valamivel.
nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
He? Mért kéne neked befogadnod egy idegent? Ha akarod, hívd a rendőrséget, az a kötelességed, nem érdekes, hogy ők mit szólnak. Ha nem akarod, akkor meg ne hívd, nem neked kell felügyelned a lányra.
nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is így érzem, hogy nem az én felelősségem.


Most azt mondta nem elszökött, hanem eltávott kapott. Nem hittem neki, hívtam a rendőröket. Igazam lett. Fel is világosítottak, hogy jól ismerik a lányt. Drogozik, iszik. Nem bántak vele kesztyűskézzel. Valahol sajnálom is, mert egy 17 évesnek nem ebbe az irányba kellett volna sodródnia.

nov. 11. 23:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Miből van rá pénze? És minek megy folyton oda, ahol te vagy?
nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez az. Egyetlen egyszer segítettem elkísértem, hogy megtalálja a keresztanyját. Nem értem miért járkál ide.


Pénze nincs, vonaton, villamoson is bliccel. Elmondása szerint.

nov. 12. 00:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát drogot meg piát nem adnak ingyen. Esetleg a testét bocsátja áruba. De neked azzal nincs dolgod.
nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező fiú vagy lány vagy?

"Nem értem miért járkál ide."

Ezen a szinten minden lehetőségbe belekapaszkodnak, de hiába sajnáljuk is, magadnak okozhatsz problémákat.

Rád akaszkodhat, majd szabadulni akarsz, átcsap gyűlöletbe, már azt veszed észre, hogy kárt okoz neked, autód megkarcolja és hasonló ügyek.

Az a baj tudod, hogy eltérő kultúrában nevelkedett, nem úgy gondolkodnak, mint aki az Esti Mesén nőtt fel és A Pál utcai fiúkon.

nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
nov. 12. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!