Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Tegnap a metrón láttam egy srácot (nagykorú volt bőven), aki valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt állt, teljesen vörösek voltak a szemei, és a tekintete üres, nagyon ijesztő volt, és nehezen járt, majdnem elesett ahogy leült. Elővette a pénztárcáját, és számolta a pénzét, és eszembe jutott, hogy mennyire nem jó ötlet ilyen állapotban a metrón tízezreseket lobogtatni, bármi történhet vele ilyen állapotban. De nem nagyon tudtam, hogy mit csináljak, most mégsem állhatok oda elé, hogy add a mobilod, felhívnám anyukád/apukad/barátod vagy valami... Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben? Érdemes kozbeavatkozni? Mert azt sem akarom nyilván, hogy azt higgyék róla, hogy én akarom kirabolni, vagy valami...
2018. máj. 4. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ilyen állapotban nem beszámítható az ember, te amúgy sem ismered őt, nem tudhatod, hogyan reagálna tiszta fejjel, nem hogy így... Veheti fenyegetésnek a közeledésedet, bármennyire is jó szándék vezérel, te húzhatod a rövidebbet. Én a helyedben nem avatkoznék bele, mindenki a saját életéért felelős. Egy dolgot tehetsz hasonló helyzetben: ha úgy ítéled meg, hogy szükséges mentőt hívni az illetőhöz, akkor hívsz.
2018. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen persze, ez nekem is eszembe jutott, nem tűnt agresszivnak, de ki tudja hogy reagálna. És végülis magánál volt, meg azt is tudta magáról, H szarul van, gondolom azért számolta a penzet, nem e ebben az állapotában elhagyta vagy valami... Mondjuk ha kidol és eszméletlenül fekszik, akkor mentőt hívtak volna biztos többen. De így... Csak nagyon ijesztő volt szegény és tökre sajnáltam. Nem nézett ki ilyen drogosnak, meg ki tudja hogy kik nyomták be így... Jó lehet tök magától de akkor is.
2018. máj. 4. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!