Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Logopédia, beszédfejlesztés...

Logopédia, beszédfejlesztés felnőttkorban?

Figyelt kérdés

A klasszikus értelemben vett pösze vagyok, sz, c, z hangok nem mennek tisztán. Gyerekként jártam az óvodában, iskolában is logopédiai foglalkozásra, de csoportosan voltunk, egyéni gyakorlatokra, kifejezetten egy-egy hangzóra irányuló gyakorlatokra nem is emlékszem. De a lényeg, hogy ha volt is, nem használt :D felnőttként (28) sem tiszta a beszédem.


Van köztetek valaki, aki felnőttként sikeresen javított a beszédén, akár pont ezeken a hangzókon? Logopédussal vagy egyedül? Mennyi idő alatt? Tudtok jó anyagot, videót, gyakorlatot, bármit ajánlani, ami nektek segített?



nov. 14. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj logopédushoz. Mindenkinek lehet apróságokat javítani. Pl a leendő logopédusok is járnak a tanulmányaik elkezdése előtt egy - egy hanggal korrekcióra, mert az ideális legtisztább beszéd, szinte mindenkinek, csak plusz gyakorlással sajátítható el.
nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!