Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nemesi családban egy...

Egy nemesi családban egy gyerek az Antal nevet kaphatja? Szerintetek illik az Antal név egy herceghez?

Figyelt kérdés

Sztem ez a név eleganciát, komolyságot, határozottságot, sugal.

Szerintetek?



nov. 16. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon nincsenek nemesek. Hogy más országokban mennyire bevett magyar neveket osztogatni gyerekeknek, azt adott országban kell megvizsgálni.
nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De mégis milyen nemességről, hercegről van szó?
nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút illik.
nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
1-es, nem használhatók a nemesi címek hivatalos helyen. Ettől függetlenül, egy család tudhatja magáról, hogy ő nemesi származású. Ismerősi körben, nem hivatalosan akár a gróf, herceg stb. megszólításokat is használhatják egymás között.
nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy hercegnél már pont van annyi önbizalma a szölőnek, hogy sz.jon rá, ki mit gondol a névről, amit a gyerekének ad.
nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

5-re:

Pontosabban: egy hercegi családban inkább a rokonságon belül beszélnék ezt meg, nem pedig ismeretlen, nyilvánvalóan nem nemesi rangban levő idegenek véleményét kérdeznék.

Ja, és nemesi családokban nagy jelentősége van annak is, hogy a felmenőket hogy hívták. Ha pl. volt egy Antal nevű felmenő, akit sokra tartanak, szívesen adják az Antal nevet. De ha egy olyan Antal volt a családban, aki szégyent hozott rájuk, akkor kerülnék.

nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

"Ettől függetlenül, egy család tudhatja magáról, hogy ő nemesi származású."

. Nemesi százmazás és nemesnek lenni két különböző dolog.

A kérdés az volt, hogy a kifelé mutatott képpel konzisztens-e az, hogy a gyereket Antalnak hívják. Mivel - magyar - társadalom számára irreleváns egy családban a nemesi származás, ezért teljesen mindegy, anyuka hogyan becézi apukát a hálószobában.

nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Antal név jelentése herceg, fejedelem, elöljáró, így szerintem abszolút!
nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokan nem a kérdésre válaszoltak, a párom nemesi származású, bár ninccs hercegi címe nyilván.

Csak kíváncsi voltam hogy más véleménye szerint illik az Antal név egy nemesi származású férfihoz, A herceget csak azért írtam mert A családon belül hercegi címe lesz…

Azok válaszát várom akik válaszolnak is a kérdésre.

nov. 16. 19:01
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Ja! Serceg Antal! Le a lanttal!
nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!