Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van Down-os gyerek a...

Ha van Down-os gyerek a családban, az én gyerekemnek nagyobb esélye van rá, hogy ő is beteg lesz?

Figyelt kérdés

Keresztapum (apu tesója) első gyereke lett Down-os, sajnos nem tudom, hogy ez véletlenszerű volt-e náluk, de két másik gyerekük is lett utána, ők makk egészségesek.

Amikor az orvosomnak meséltem, kicsit mintha megijedt volna, mondta hogy nálam akkor ebben alaposabbnak kell lenni. Van félnivalóm? Van tapasztalatotok?


7hkm


2021. nov. 28. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
egészséges babád lesz,de a hajlam meg van.
2021. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem árt a fokozott óvatosság, és a 12. heti vizsgálatokra a helyedben egy komoly szakemberhez jelentkeznék be.

Másrészt azt is megpróbálhatod kideríteni, hogy esetleg a korábbi generációkban volt-e ilyen genetikai betegség a családotokban. Persze egyáltalán nem biztos, hogy a nagybátyád oldaláról öröklődött a hiba, a felesége ugyanúgy hordozhat hibás gént. De az is esélyes, hogy náluk ez spontán hiba volt.

Mindenesetre konzultálhatsz majd genetikussal is, és a méhlepény-mintavétel vagy magzatvíz-mintavétel sem ördögtől való, ha a szakember szerint bármilyen gyanú fennáll.

2021. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Istenhegyi géndiagnosztika jóvoltából. Gondolom értenek hozza. (Remélem.)


"Örökölhető-e a Down-szindróma?

A Down-szindróma mindhárom formája genetikai rendellenesség, de az eseteknek csupán 1%-ában beszélhetünk öröklött tényezőről (amikor a kórt az egyik szülő adja át a gyermeknek). Az esetek többségét szórványos, véletlen eseménynek tekinthetjük. Az öröklődés ugyanis nem játszik szerepet a 21-es triszómia (nondiszjunkció) és a mozaicizmus megjelenésében."

2021. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
A Down nem öröklődik, ez egy kromoszómahiba, vagyis a fogantatás pillanatában elszaródik a 21-es kromoszóma szerkezete. Az, hogy volt a családban semmit nem jelent, még ha neked lenne már Downos gyereked akkor sem lenne több esélyed még egyre mint egy olyan embernek akinek egészséges gyereke van.
2021. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
A Down nem betegség. 🤦🏼‍♀️
2021. nov. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Hiába pontozzátok le a "nem betegség" kommentet, mert valóban nem az. Ez egy állapot, hiszen nem lehet kigyógyítani belőle.


A kérdésre válaszolva pedig én úgy tanultam, hogy nem örökölhető, mert ez egy kromoszóma elváltozás. 🙂 Illetve lehet hajlam rá, de ez önmagában semmit sem ér.

2021. nov. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Hagyd a fenébe utolsó. Nem sok értelmes nő jár ide. Felesleges a tudománnyal jönni.
2021. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!