Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Idős embereknek honnan ez a...

Idős embereknek honnan ez a kaja/etetés, sütés-főzés mánia?

Figyelt kérdés
Olvasom itt az oldalon, hogy ez sokaknál probléma. Nálunk anyósom műveli magas szinten. Olyan mennyiségben, meg olyan minőségben készít "ételeket", hogy senkinek nem kell. Tukmálja pedig folyton. Én eleve utálom a húst hússal, meg zsírt zsírral. Csak húsos dolgokat csinál, mindennek a tetején centi vastagon áll a büdös zsír, mindent zsírban süt ki, ráadásul sűrűn meg van bolondítva hajszállal, ezzel azzal. Sokszor mikor belépünk, és megérzem a szagot, már attól öklendezni kezdek. De mindenkinek zabálni kell két pofára, meg hazavinni fejenként 3 kg-ot, mert akkor ő boldog. Múltkor például átment a férjem, mondta, hogy böjtöl, 48 óráig nem eszik semmit csak vizet iszik. Elugrott valahova, erre mire visszaért, az anyja terített asztallal és többféle kajával várta, mire mondta, hogy nem eszik semmit, ahogy megmondta. Erre az anyja sírni kezdett. Ha kell, ha nem főz. Mindennap megy a boltba, és mindennap főz, aztán próbálja rátukmálni arra, aki épp arra jár.
nov. 18. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Az aktív és tevékeny emberek sokszor nem tudnak mit tenni a bennük rejlő energiával, ez a dolog társadalmi szinten nem megoldott.
nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

Régen több gyerek volt egy háztartásban, nem volt mindig adott a nagy evés.


28/f incel

nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Pont az jutott eszembe mikor megyek a nagymamamhoz meg a dedihez nagyrészt arról szól az egész kerdezgetik mit kérek meg mindennel kinalgatnak xd
nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szeretetnyelvük. Próbálnak gondoskodni másokról, kimutatni a törődésüket. Az is benne lehet, amit az első válaszoló írt, főzéssel és sütéssel vezetik le a fölös energiákat, így nem érzik magukat tétlennek.

Valahol kicsit én is ilyen vagyok a magam 26 évével. Ha jön valaki vagy mi megyünk vendégségbe, mindig készítek valamit - általában sütit. Szeretem nézni, ahogy eszik a főztömet a szeretteim, igyekszem újdonságokat kitalálni. Ha túl sok kaja készül, szoktam vinni az egyedül élő anyukámnak egy adagot, mert tudom, hogy ritkán főz egymagára.

Az viszont tényleg kellemetlen lehet, ha nem finom, amivel traktálnak. Próbáld udvariasan mondani, hogy nem szereted, nem vagy most éhes, még az is jó út, hogy csomagoljon neked, aztán vagy megeszed, vagy nem.

nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezt tudják.
nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Justinianus ***** válasza:
80%
Képzeld el majd mikor az unokád megy a nagymamához, és a nagymama egész idő alatt a sarokban fog ülni és nyomogatja a telefonját. :)
nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
4-es, de az nem számít, hogy annak nem jó ez, akivel csinálják? Anyósom úgy csinál, mintha éhezne mindenki, szerintem azt hiszi, mi itthon nem eszünk, csak akkor jutunk kajához ha ő készít... Amúgy igyekszünk egészségesen élni, jó ételeket enni, és nyilván nem egész nap zabálni, sűrűn böjtölünk stb... Teljesen más az életmódunk. Ha átmegyünk, nem zabálni megyünk, nekünk bőven elég lenne a beszélgetés, esetleg egy kávé maximum de több nem kell.
nov. 18. 15:13
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

Ez a trakta keleti nepek beidegzodese, es a vendegszeretet egyenlo azzal is, hogy ha nem akarod megserteni a vendeglatod, bele kell doglened.

Haborut megelteknel ertem, miert elik ki, hogy van mit enni, na de en vagyok otven, ezek az en gyerekkoromban voltak idosek.

Parasztos is, de altalaban ezek az emberek pontosan szamon tartjak, ki mikor hany tojast hozott ajandekba, kevesebbet-e vagy eleget-e szerintuk.

Huhh, ettol a hideg kirazott most. Nem minden magyar ilyen, de otthon, vagy gruzoknal van ilyen trakta.

Angliaban elek, nem fosveny senki, de nem buzeralnak az evessel. Az is igaz, hogy sokan boltban kaphato kesz, felkesz etelekkel kinalnak, de nincsenek kinos vendegsegek.

nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
20 éve vagyok a férjemmel, anyósom azóta is ezt csinálja, pedig a 20 év alatt minden alkalommal megmondtam neki, köszönöm nem kérek, nem viszem el. Nem sikerült megértenie. Mindig ki van készülve, hogy senki nem evett semmit, és most mit csináljon a 60 főre főzött kajájával. Meg ha nem eszünk akkor sír, megsértődik.
nov. 18. 15:22
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
Mindig utasitsd vissza ha 20-szor kérdezi 20-szor mondj nemet. Aztán Következő alkalommal ugyanígy. Pár látogatás után csak rögzül.
nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!