Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha csak olyan...

Mit csináljak, ha csak olyan szakmák érdekelnek, amiknél éhbért fizetnek?

Figyelt kérdés
Világ életemben rühelltem az irodai munkát, nem szeretek a gép előtt görnyedni miközben jó pofát vágok a végtelenségig pofázó kollégámnak, mivel egy csapatban/légtérben dolgozunk, és muszáj kijönnöm vele. Nagyon szeretnék (inkább) fizikai munkát végezni, és/vagy állatokkal, növényekkel foglalkozni, akár földeken, vagy kertben, de lányként képtelenség, hogy felvegyenek. Nyilván az építőipar instant kiesett. Néztem a lovász képzést, illetve az állatgondozót gazdaságokban, de a legtöbb helyen már a hirdetésben is benne van, hogy férfit keresnek, mert ott is kell fizikai munkát végezni, pontosabban pakolni, meg a gépeket működtetni. Jelenleg az állatkerti gondozón gondolkodok, de ott meg azt hiszem minimálbért adnak. Az állatorvosi asszisztensre akkora kereslet van, hogy talán 20 állást is felrakhattak az elmúlt egy évben (megnéztem). Kutyakozmetikus pedig minden második sarkon van. Gondolkodtam még a szociális munkáson is, abban már kicsi gyakorlatom is van, mert egy ilyen szervezetnél csináltam a közösségi szolgálat egy részét, és tetszene is, csak ott is az a fránya piszkosul kevés fizetés :( Próbálok megbékélni a gondolattal, hogy leszek én is könyvelő,vagy szoftverfejlesztő, és akkor legalább nem halok éhen... Szerintetek mit csináljak?

nov. 18. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

“Válassz olyan munkát, amit szeretsz és akkor egy percet sem kell dolgoznod egész életedben.” Tartja az ősi dakota közmondás.

Növényekkel foglalkozó szakma van több is, ami kifejezetten jól is tud fizetni és simán csinálhatja nő is. Pl kertészet. Manapság kb pehelykönnyű gépek vannak, szóval a fizikai része nem vészes sztem és ha van mellé nagy tudás, akkor ölni fognak érted.

Kutyakozmetikus azért van minden sarkon, mert van rá igény, mindegyik megél. Sztem ha szétnézel biztos találsz egy üres sarkot, ahol te is belekezdhetsz.

A szociális munkák azok, amik sajna nem járnak túl sok pénzzel, bár ebben is van magán szektor és főleg külföldön egész jól meg lehet élni belőle.

Egy viszont biztos: el kell dönteni, h a pénz az elsődleges szempont, vagy a munka milyensége. Eleinte egyik szakma sem könnyű sztem.

nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Inkább csináld kevesebbért amit szeretsz, mint hogy szenvedj.

A leírás alapján te inkább szívből élő típus vagy, és megölne az lelkileg amit nem szeretsz. Kár erőltetni.

nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

Előbb-utóbb minden munka unalmas/monotonná válik, pénz és a kényelem legyen a fő szempont.


28/f incel

nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Menj dísznövénykertésznek
nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is úgy tudom, hogy a kutyakozmetikusokra most elég nagy igény van, ha van saját helyed valamelyik városban vagy nagyon közel hozzá, akkor pedig panziózhatsz/napközizhetsz is.

Nem biztos, hogy az építőipar kiesik, festeni, burkolni, villanyt szerelni nőként is tudsz.

Ha meg könyvelő leszel, szerzel pár év tapasztalatot és elmehetsz magánba is és egyre több irodai munkát lehet ho-ban csinálni.

nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
tehenészetbe fejősnek felvesznek , kipróbálod aztán eldöntöd
nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Külföldre menj dolgozni a szakmáddal!
nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!