Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy adjam vissza neki?

Hogy adjam vissza neki?

Figyelt kérdés
Találtam egy micro SD kártyát az utcán. Fel vettem és úgy voltam vele hogy ha nincs a tulajdonosnak rajta semmie akkor meg tartom, de ezen rengeteg családi kép van és volt egy kép amire rá volt írva a neve. Meg találtam a facebookon és szeretném neki vissza juttatni de mit mondjak neki ha meg kérdezi hogy honnan jöttem rá hogy az övé? Gondolom nem venné jó néven hogy bele néztem a képeibe, de máshogy nem tudtam volna meg hogy kié.
nov. 20. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd meg, hogy megnézted.
nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod milyen ritka manapság a becsületesség? Te meg azon lamentálsz, hogy jaj belenéztél a képeibe. Nyugodtan írd meg neki, az fogja érdekelni, hogy nem vesztek el a családi képek, te pedig légy büszke magadra, mert tényleg nagyon ritka dolog, ha valaki ilyen!
nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) rá írtam csak annyit hogy meg találtam aztán ha meg kérdezi hogy honnan tudtam hogy az övé akkor meg mondom hogy meg néztem
nov. 20. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván megnézted, mi van rajta. Lehetett az a motivációd, hogy megtaláld a jogos tulajdonosát, meg az, hogy hátha üres. Mikor meglett az illető, vissza akartad adni, a szándékaid tiszták, nem neked van okod aggodalomra, a pali járt jól, hogy jóindulatú ember találta meg a cuccát.

Még 2013-ban egy távoldági buszon én elvettem az utazótáskám a végállomáson a csomagtérből. Hazaérve anyáékhoz kinyitottam, nagy meglepetésemre férfi szennyes volt benne (nő vagyok). Kb. fél óra múlva kaptam egy engedélykérést, szépen bemutatkozott az illető, hogy azt gondolja, összecserélhettük a táskákat a buszvégállomáson, mert neki pont ugyanilyen van, és azt hitte, a sajátját vette el, de ebben női cuccok vannak, ő meg hát férfi. Ő is elnézést kért, hogy átkutatta a táskám, pedig nyilvánvaló volt, hogy ezt fogja tenni (én is átkutattam az övét elérhetőség után, az enyémben meg benne volt az olvasójegyem, rajta a nevemmel, ez alapján talált meg). Megbeszéltük, hogy kimossuk egymás szennyesét, és vasárnap este a 6.20-as busznál tali, és visszacseréljük. Meséltem a családomnak, hogy jártam, jót nevettek, mondta mamám, hogy lepjük meg a srácot, csomagol neki is méteres kalácsot. Visszacseréltük, a koleszban kibontottam a saját táskám, hogy kipakolok, a srác és családja hasonlóan gondolkozhatott, mert ők is csomagoltak nekem meglepi kaját.

nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk velem is történt már ilyen :) én egyszer indulás előtt fel tettem az autóm tetejére a telefonomat, meg feledkeztem róla hogy ott van és elindultam, le is esett út közben. Később a munkahelyemen vettem észre hogy nincs meg a telefonom ezért fel hívtam magamat egyik munkatársam telefonjáról. Egy boltos csaj vette fel és ő mondta hogy munkások találták meg az úttesten és be adták a boltba. Sajnos azóta sem jelentkezett az illető a kártyáért. Várok pár napot hogy elolvassa az üzeneteimet aztán meg próbálom máshogy vissza adni neki.
nov. 20. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De, simán mondd csak hogy megnézted mi van rajta. Hiszen kívülről nincs ráírva a névcimke, szóval hátha benne találsz információt. És végül is igazad is lett. Meg tuti örülni is fog neki, ha visszakapja.
nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mond nyugodtan az igazat.
nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!