Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatársam minden titkomat...

Munkatársam minden titkomat kitálalta a főnökömnek így és végére, hogyan adjam vissza ezt a szép cselekedetét?

Figyelt kérdés

Mai napig járok egy tanfolyamra ami ha minden igaz később jövedelmező állást kínál majd, két munkatársam folyton kérdezte, hova megyek ekkor és akkor, miért nem mondom meg stb.


Nem szerettem volna megosztani senkivel, mert gondoltam, hogy ez lesz a vége, ármány és féltékenykedés...


Elegem lett és megmondtam, és ma már a fönőktől halottam vissza mekkora nem egyenes ember vagyok és ott fogom, hagyni a céget. És mekkora szemétség volt ez tőlem.


Persze én is tudok ezt-azt most én is dumáljam ki a őt? Hamarosan megy szülni és nem szeretne visszajönni de az ajándék pénzt év végén azt szeretné felvenni.


Ami csak annak jár aki visszajön a céghez dolgozni vagy, hosszú éve dolgozik a cégnél.



2022. dec. 8. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az erkölcs azt diktálná ne dumáld ki, de ha én úgy érezném ezzel már engem nem ér hátrány, lehet felnyomnám a főnöknél
2022. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

"Munkatársam minden titkomat kitálalta."


Ez így ellentmondás, mert ha kitalálta akkor eleve nem lehetett titok. Ergo az ok az volt, hogy te csicseregtél, az okozat pedig a főnököd ellenszenve. Ebből levonható, hogy valójában ez a te hibád és most mást teszel felelőssé amiért kikotyogtad a tanfolyamot.


Tanulság: legközelebb mérlegeld azt, hogy milyen előnyökkel és hátrányokkal járhat, ha egy ilyen horderejű információt megosztassz másokkal. Értelemszerűen ha több a hátrány, akkor inkább tartsd meg magadnak.

2022. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy tanulság volt neked, viszont ha ők így akkor te is… szerintem . Tudom nem szèp dolog jàtszmázni de végülis ők kezdték.

A főnökkel, meg ha olyan a viszonyotok leülnék komolyan beszélgetni, elmondanám hogy szóltam volna időben ha váltani akarok, ez még csak a tanulási folyamat és nem tudod mi lesz belőle de fejlődni szeretnèl.

2022. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld.


Titkoltan sokáig a dolgot nem gondoltam volna, hogy ketten maradtunk csoporton belül a cégnél, többiek kiléptek, fizetés és egyéb indokok miatt, sokszor tartottam a hátam ez az illető miatt.


Beszéltem a főnökömmel ez után, hogy küldjön el ha úgy gondolja rosszul végzem a munkám és azt gondolom, hogy a pletykálkodásokból nem szabad embereket megítélni.


Az illetőnek is megmondtam, hogy tudom, hogy ő volt pletykálkodásai miatt volt ez… persze hárított a másikra.


Ma ha minden igaz a másik felettes is bent lesz, erősen gondolkozom, hogy kitálalok, persze bizonyítékkal alátámasztva, mert nem kis bevételt mulasztott el ez az illető. Különböző kedvezményeket adott a termékre amik, csak kivitelezőknek jártak volna.

2022. dec. 9. 02:57
 5/5 anonim ***** válasza:

A gond ott kezdődik, hogy egy ilyet titkolni kell. A munkahely nem életre szóló hűség, hanem egy érdek kapcsolat. Addig dolgozol egy cégnél, amíg az a cég jó okot ad rá leginkább megfelelő légkör, hangulat, korrekt bánásmód, szakmai előmenetel, kedvező munka feltételek ÉS elegendő pénz. Amíg ezekkel a körülményekkel elégedett vagy, addig nem fogsz onnan elmenni. Ha a tanfolyamon nő a tudásod és több mindenhez fogsz érteni, akkor is maradhatsz a cégnél, hiszen a többlet tudásod a cégnek is hasznára válhat. Jobb cégek még támogatják is a dolgozóik szakmai fejlődését, kimondottan ösztönzik, hogy képezzék magukat és egyre nagyobb tudással és komolyabb beosztásban segítsék a cég munkáját. Ha ez nem ilyen cég, akkor nem te árultak el a céget. Ezt akár a főnöknek is megmondhatod, bár nem biztos, hogy minden főnök képes jól kezelni az ilyen helyzetet.


A másik besározása neked nem fog segíteni, miért tennéd? Attól, hogy ugyanolyan szemet leszel vele, mint ő veled, neked jobb nem lesz. Van értelme lealacsonyodni a másik szintjére?

Persze tőle azért megkérdezheted, hogy ő mennyire örülne, ha ezt elmondanád. De még ez sem biztos, hogy érdemes. Főleg akkor kerülnél nagyon kellemetlen helyzetbe, ha utána máshonnan derül ki, de a te beszólásod mit azt hiszi, hogy te mondtad el.


Sokkal jobban jársz, ha mások helyett magaddal foglalkozol. Azon dolgozz, hogy neked minél jobb legyen a helyzeted, minél többre vidd, minél hamarabb megszabadulni ettől a helytől.

2022. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!