Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi tesz valakit prolivá?

Mi tesz valakit prolivá?

Figyelt kérdés
Most nem a konkrét proletariuátusra gondolok, hanem mikor így zsigerből rámondják valakire, hogy "proli".

nov. 24. 07:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Számomra is leginkább az okoskodás a megtestesítő tulajdonság. Attól, hogy valaki szegény vagy buta, még nem lesz proli. De amikor a szegénysége és butasága ellenére okosabbnak hiszi magát mindenkinél, főleg azoknál akik minden téren sikeresebbek nála... Na az az igazi proli. Itt az oldalon is rengetegbe belefutok. Aki elhiszi magáról, hogy Ő az élet nyertese és megmentője, mert egy 25 éves dízel kotlája van, bezzeg a sok marketinget benyelő ostoba, aki 30 millióért vesz elektromos autót... Vagy aki elhiszi, hogy minden ami az Ő átkategóriájában elérhető (ami valljuk be, a szokásos bruttó 300-ból nem sok minden) az tökéletesen elég az élethez, és minden ami az Ő pénzügyi keretein túlesik az ostobaság, sznobság, legyen az minőségi ruha, minőségi étel, utazás vagy csak egy nyamvadt Youtube Premium előfizetés...
nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

2-essel értek egyet

viselkedése,szokásai,"frankómegmondós"okoskodása,igénytelen tv műsorok,videók nézése és még sok már érdekesség miatt proli valaki.

Megjegyezném,hogy egy proli nem biztos,hogy rossz,vagy gonosz ember,vagy rosszul dolgozik pl,csak vannak olyan dolgai,ami úgymond nem az úriember típus felé mutat.A másik meg hogy egy nyakkendős diplomás is lehet proli,ha olyanok a szokásai és egy munkás is lehet talpig úriember.

A sznob pedig a menő úriembernem látszani akaró proli.

nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a proli szót hallva egy olyan embert képzelek el, akinek cigifüsttel kevert olcsó parfümszaga van, ápolatlan, buta, de nagyszájú.
nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Tele logózott, kamu melegítők, fukszok és egyéb nyalánkságok viselése, olcsó, közönséges hatást keltő öltözet, eltúlzott smink, bazári műszempilla, hatalmas, csiricsáré műköröm, folytonos káromkodás és szleng használat, suttyós megjelenés, a fine dining fikázása, mert csak az a jó ami zsíros és fél disznónyi adag- kb ezek.
nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
#14 A fine dining fikázása nekem is eszembejutott. :) Vagy a sushi, mert "azzal sem lehet jóllakni".
nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha két dimenzió szerint csoportositjuk az embereket, ahol az egyik a függés a rendszertől, a másik a műveltség, akkor a proli valahol ott helyezkedik el ahol a függés a rendszertől (közepesen) magas és a műveltség alacsony.

A közepesen magast azért írom mert könnyen lehet hogy prolink meg tud bütykölni ezt-azt, van saját házipálinkája, az asszony befőz, megy a seft, az adómentes jövedelmek stb., a tudata nem teljesen telített az aktuális világpolitikai trendekkel vagy belföldi sárdobálassal. Viszont mind életmódjában, mind gondolkozásában messze van a valódi függetlenségtől, tehát mégiscsak keményen függ a rendszertől. Ha baja van, rohan az orvoshoz meg a gyógyszerekért, mert egy egyszerű légzőgyakorlatot képtelen elvégezni, nem ismer gyógyhatású növényeket, úgy általában fogalma sincs mit kéne enni, milyen életmódot kéne folytatni, hogy ne patkoljon el 50 évesen.

Mindez szorosan összefügg a műveltséggel, ami tv-műsorok, egy-egy régebbi film, ha idősebb, franchise-ok, ha fiatalabb, ezen túl kb. a funkcionális analfabetizmus.

nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem a prolizás arról árulkodik hogy az illető súlyosan alulértékeli magát és felsőbbrendűséggel kompenzál, hogy a sikertelenségéből fakadó frusztrációt másokon lenyomja. Ehhez szükségesek olyan emberek, akiket lenézhet, megvethet, ez esetben ők a "prolik". Hogy milyen apropóból jutottak oda ahova, az nem nagyon érdekli őt, a lényeg az alázás!


Nem arról van szó, hogy nincsenek ilyen lepukkant emberek, de jobban belerúgni egy ilyen emberbe az a "prolizó" delikvensről állít ki bizonyítványt.


Én például nem szoktam "prolizni", ismerek ilyen embereket, az élettörténetüket is, ha nagyon vicces kedvemben vagyok, max. akkor szoktam használni, de nem megalázásra, gyűlölködésre.

nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy manapság a "prolizás" teljesen mást jelent, mindenki "proli" aki szegényebb, butább, vagy a szegénysége ellenére a pénzével, tulajdonával kompenzál. Tehát ha nem sikeres, menő, akkor biztos hogy "proli". Ez amolyan szitokszó lett. (sikertelen, frusztrált emberek körében)
nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Vagy a nagyképű, sznob emberek körében.
nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Aki okoskodik, az nem proli, az buta a legtöbb esetben. A proli az igénytelen, sokszor iszákos, ezért semmi pénzük semmire. Tanulatlan.
nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!