Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves volt vagy jelenlegi...

Kedves volt vagy jelenlegi egyetemisták ti mit kezdetek azzal az érzéssel hogyha a maximalizmus miatt sokszor azt érzitek nem vagytok elég jók a választott szakra? Mit kezdetek azzal hogyha folyamatosan csak a tanulas és maximum a sport van..

Figyelt kérdés
.. belefaradtok és nem tudtok úgy teljesíteni viszont ha programot szerveztek kiestek a tanulasbol és kevesebb idő marad rá? Könyörgöm mondjatok valamit mert úgy érzem az egész egy ördögi kör és nagyon nehéz vele megbirkózni így első eveskent bármilyen ötlet jól jönne ! Főként egykori vagy jelenlegi joghallgatok orvosi mérnöki egyéb nehéz szakon tanulók véleménye érdekelne . Minden választ köszönök!

nov. 26. 19:51
 1/10 anonim válasza:
100%
Elfogadtam, hogy igen itt a szak mellett nincs hobbira idő, és kell foglalkozni sokat a tanulással. Szabadidőm pedig éjféltől olyan 2ig volt, addig a szakkal kapcsolatos teendőket csináltam.
nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kolis voltam. Nekem nagy segítség volt, hogy láttam mindenki más is szenved. Értsd: rengeteget tanul, és így is, aki nem jött rá gyorsan a nyitjára, az bizony bukott is, vagy akár évet ismételt. És ez mind, a becsületesen tanulók között volt, mert a lazák ki is potyogtak.

Később jobb lesz! Mi is láttuk, hogy a felsőbb évesek már nem pusztulnak bele a dologba. Sok szabadidőnk ugyan akkor se lett, de ha jól beosztottuk a dolgainkat jutott mindenre. Zene, sport, színház, mozi, TDK. Üresjárat persze sose lett.

nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát nem volt olyan hogy hétvégén a családdal ebedeltetek vagy bementetek a városba a karácsonyi vásárra vagy tartottatok egy filmezos estet . Nem volt idő hazamenni Budapestről nem volt egy olyan pont sem hogy most meg kell állnom mert nincs egy program sem az életemben és nem bírom tovább kell egy kis változás . Valami ami erot ad hogy folytassam.
nov. 26. 20:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez az én egyedi problémám mindenki más egyszerűen vállat megvonva beletorodott hogy ez van és meg sem viselte.
nov. 26. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Két - három hetente mentem haza. Eleinte vittem a könyveimet. De aztán rájöttem, hogy max a vonaton tanulok, otthon sohase. Ezért ha sok tanulni való volt, maradtam.

Most a fiam egyetemista. Három hete nem láttam.

nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Velem is hasonlóan van. Csak annyira bánt . Az egész .
nov. 26. 20:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Lassan 4 hete nem voltam otthon
nov. 26. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráment közel 5 év az életemből, mire sikerült kilábalni (ha szélesebb körben értelmezem a dolgot, akkor 10 év)
nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyészmérnökin vagyok. Elég szépen haladok a tanulmányokkal, minden tárgyam megvan. Hál Istennek jó képességeim vannak, így azért nem szakadok bele a tanulásba. De persze így is naponta legalább 4 órát tanulok (hétvégén is), kapcsolatom nincs, bulizni nem járok. Én úgy látom, hogy vagy lemondásokkal élsz (nem kell mindenről lemondani, akár egy kapcsolat is beleférhet, de olyan partnerrel, aki megérti hogy nem tudunk elmenni minden nap csavarogni, legfeljebb hétvégén); vagy csúszol. A többség az utóbbit választja, minden héten buli, kirándulás ide-oda, csajozás/pasizás mértéktelenül. Ennek az ára a többéves csúszás.
nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok csúszni , van parkapcsolatom és nem szeretném ha tönkre menne de nem bírom ezt hogy 8 órákat tanulni a szeminárium mellett minden áldott nap egyszerűen úgy érzem hogy arra megy ra a mentális egészségem hogy nem adok időt magamnak a pihenésre . A tanulas mellett. Mert nem tudok tanulni ha nincs feltoltodes de ötletem sincs hogy osszam be
nov. 27. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!